Zavřít reklamu

Světová pandemie změnila způsoby, jakými komunikujeme. Hlasové nebo video hovory si tak vyřídíme i v e-mailovém klientu na svém mobilním zařízení. Řeč je o aplikaci Gmail, která tuto možnost nově nabízí pro své uživatele. To navíc nejen na iOS, ale i na Androidu, takže je jedno, jaké zařízení druhá strana používá. 

On to tedy Gmail uměl již předtím, nicméně to probíhalo skrze odeslání pozvánky na videokonferenční hovor Google Meet, což bylo nejen omezující, ale také zbytečně komplikované. Nově si však napříč zařízeními a platformami zavoláte přímo v rozhraní titulu a to 1:1, skupinové hovory by měly přibýt později.

Chcete-li tedy někomu v Gmailu zavolat, prakticky stačí jen v pravém horním rohu rozhraní vybraného chatu zvolit jednu z ikon. Ta se sluchátkem slouží k audio hovoru, ta s kamerou k tomu s videem. Chcete-li se k hovoru připojit, opět zvolíte jednu z ikon, podle toho, jestli chcete být jen slyšeni nebo i viděni. Zmeškané hovory jsou pak zobrazovány červenou ikonou telefonu nebo kamery u daného kontaktu v rámci seznamu chatů.

Gmail středem komunikačních platforem 

Tato funkce vám tedy v případě potřeby umožní plynule přepínat se mezi chatem, videohovorem nebo audiohovorem, což vám pomůže k lepší spolupráci s kolegy, nebo jen příjemnější komunikaci s rodinou a přáteli. Google ještě zmiňuje, že i když se v aplikaci Google Chat můžete připojit k hovoru také, budete z ní přesměrováni do Gmailu, kde se hovor uskuteční. Pokud na svém zařízení nemáte Gmail nainstalovaný, budete vyzváni k jeho stažení z App Store.

Google má nicméně v plánu stejnou funkčnost přinést právě i do Google Chatu, jen prvně upřednostnil Gmail. Ostatně to vychází i ze záměru společnosti, která chce mít právě Gmail ve středu svých komunikačních platforem. Funkce je dostupná od 6. prosince, avšak její zavádění je postupné a všichni uživatelé aplikace by ji měli mít k dispozici nejpozději do 14 dní.

Gmail pro iOS nainstalujete zde

.