Zavřít reklamu

V dohledné době bychom se měli dočkat veřejné verze operačního systému iOS 14.5. Tato aktualizace přinese řadu velmi zajímavých novinek a vylepšení. Část novinek jsme vám představili již v jednom z našich předešlých článků – na co dalšího se můžete těšit?

Hlášení dopravních komplikací v Apple Maps

Společnost Apple zkoumá v betaverzích svého operačního systému iOS 14.5 funkci, která uživatelům umožní hlásit nejrůznější dopravní nehody, překážky na silnicích, potenciální nebezpečí nebo třeba místa, kde právě probíhá měření za pomoci radarů. Pokud v Apple Maps v iOS 14.5 naplánujete trasu, zobrazí se vám kromě jiného možnost nahlášení některé z výše uvedených skutečností. Jedná se bezesporu o užitečnou funkci, otázka je, kdy a zda vůbec bude k dispozici také u nás.

Nové emoji

Emoji jsou u Applu značně kontroverzní záležitostí – většině uživatelů vadí, že Apple namísto užitečných a dlouho požadovaných vylepšení chrlí stovky nových emotikonů, které snad nikdo nemůže v reálném životě použít. Jinak tomu nebude ani v operačním systému iOS 14.5, kde se můžete těšit například na vousatou ženu, další a další kombinace párů, nebo třeba na inovovanou injekční stříkačku, ve které oproti předchozí verzi bude chybět krev.

Možnost nastavení výchozí hudební streamovací služby

Uživatelé hudební streamovací služby Spotify byli z operačních systémů od Applu dlouhodobě značně frustrovaní, protože Apple zatvrzele odmítal tuto platformu podporovat. To se naštěstí konečně změní s příchodem operačního systému iOS 14.5, kde uživatelé získají možnost výběru výchozí hudební streamovací služby – pokud požádají Siri o přehrání konkrétní skladby, budou se moci rozhodnout, na které ze streamovacích platforem bude skladba přehrána.

Změny v Apple Music

V aplikaci Hudba přibudou s příchodem operačního systému iOS 14.5 také nějaké novinky. Je mezi nimi například nové gesto pro přidání skladby do fronty právě přehrávané hudby nebo pro její přidání do knihovny. Dlouhý stisk skladby zase uživatelům nabídne dvě nové možnosti – přehrát poslední a ukázat album. Tlačítko pro stahování bude v Knihovně nahrazeno ikonkou tří teček, která nabídne uživatelům další možnosti, jak s danou skladbou dále naložit. Uživatelé se dočkají také funkce sdílení textu skladeb včetně sdílení na Instagram Stories nebo iMessage.

Ještě vyšší bezpečnost

V operačních systémech iOS 14.5 a iPadOS 14.5 bude Apple zajišťovat funkci bezpečného prohlížení Googlu přes své vlastní servery, aby minimalizoval objem citlivých dat, která může společnost Google shromažďovat od uživatelů. Přibude také vylepšená funkce varování na potenciálně podvodné webové stránky v Safari, majitelé vybraných druhů iPadů se zase mohou těšit na funkci, díky které dojde po zavření krytu iPadu k vypnutí mikrofonu.

U vybraných iPadů Pro bude možné vypnout mikrofon zavřením krytu:

.