Zavřít reklamu

Používání aplikace Apple Music je samo o sobě opravdu velice jednoduché a intuitivní. Hudební streamovací služba od Applu se těší čím dál větší popularitě – pokud i vy patříte mezi její uživatele, můžete si přečíst naše tipy, se kterými pro vás bude její používání ještě lepší.

Výhody iCloudu

Službu Apple Music můžete samozřejmě na svém iPhonu, iPadu, iPodu či Macu poslouchat i bez propojení s vaší hudební knihovnou na iCloudu. Pokud ale knihovnu aktivujete, získáte celou řadu různých zajímavých výhod, jako je třeba možnost poslechu vaší oblíbené hudby v offline režimu. Pro aktivaci hudební knihovny na iCloudu spusťte na svém iPhonu Nastavení -> Hudba, a aktivujte možnost Synchronizovat knihovnu.

Informace o albech

Další užitečnou funkcí v aplikaci Apple Music je možnost prohlížení podrobných informací o albu, ze kterého právě přehráváte vybranou skladbu. Můžete tak učinit dvěma různými způsoby – nejjednodušší cestou je klepnout na název alba a jméno umělce v okně aktuálního přehrávání a vybrat Přejít na album. Druhou možností je klepnout na ikonku tří teček pod pravým dolním rohem obalu alba a v menu, které se vám zobrazí, zvolit Zobrazit album.

Řazení skladeb

Čím více se vaše knihovna na Apple Music bude rozrůstat, tím může být někdy těžší se v ní pořádně zorientovat a získat přehled. Někomu může k lepší přehlednosti pomoci abecední řazení všech položek v knihovně. Tento způsob řazení můžete nastavit tak, že nejprve na liště ve spodní části displeje klepnete na Knihovna, poté zvolíte Skladby a v pravém horním rohu zvolíte Seřadit. Poté už jen stačí vybrat požadovaný systém řazení.

Hodnocení skladeb

Aplikace Apple Music umožňuje také označovat vybrané skladby jako oblíbené (a naopak), díky čemuž se také výrazně personalizují výběry hudby, kterou vám služba nabídne k poslechu. U přehrávané skladby klepněte pod náhledem alba na ikonku tří teček a v menu, které se vám zobrazí, zvolte Líbí se mi. Pro odstranění tohoto označení postupujte obdobným způsobem. V tomto menu máte také možnost vybrat možnost Nabízet jiný obsah.

Vytvořte si vlastní stanici

Pokud v aplikaci Apple Music zabrousíte na domovské obrazovce v sekci Pusťte si o něco níže, můžete si všimnout rubriky Stanice pro vás, kde kromě jiného najdete také stanici s vaším jménem – zde se automaticky řadí skladby, vybrané na základě vašeho předchozího poslechu. V aplikaci si ale můžete ručně vytvořit také vaši vlastní stanici. V okně přehrávání klepněte na ikonku tří teček pod náhledem alba a v menu, které se vám zobrazí, jednoduše zvolte Vytvořit stanici.

.