Zavřít reklamu

Většina z nás dnes nejspíš poslouchá hudbu v digitální podobě, ať už jde o skladby, zakoupené na internetu, nebo o využívání různých streamovacích služeb. Sbírka tradičnějších hudebních nosičů má ale také své kouzlo. V dnešním díle si kromě jiného  připomeneme vydání prvního komerčního CD.

Úsvit hudebních CD (1982)

17. srpna roku 1982 bylo vydáno hudební CD švédské skupiny ABBA s názvem The Visitors. Na tomto faktu by samo o sobě asi nebylo nic neobvyklého – nebýt toho, že se podle dostupných zdrojů jednalo o první “komerční” hudební kompaktní disk z dílny společnosti Royal Phillips Electronics. Standard CD byl společným dílem společností Phillips a Sony, zmíněné album bylo vyrobené v německém Langenhagenu firmou Polygram Records, která spadala pod zmíněnou Royal Phillips Electronics, a začalo se prodávat v listopadu téhož roku.

AMD procesory v počítačích DELL (2006)

Společnost Dell v roce 2006 oznámila, že do svých stolních počítačů produktové řady Dimension začne nasazovat procesory od firmy AMD – šlo například o procesory Sempron, Athlon 64 a Athlon 64 X2. Kromě procesorů AMD se počítače řady Dimension od Dell dočkaly také integrované grafiky značky NVIDIA. Počítače se v Evropě začaly prodávat ve druhé polovině září roku 2006.

Dell sídlo společnosti
Zdroj: Wikipedia

Další události nejen z oblasti technologií

  • Narodil se Larry Ellison, spoluzakladatel společnosti Software Development Labs, později Oracle (1944)

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více