Zavřít reklamu

Historii technologií netvoří zdaleka jen pozitivní události velkého významu. Stejně jako v kterémkoliv jiném oboru dochází i na poli technologií k více či méně závažným chybám, problémům a selháním. V dnešním díle našeho seriálu o významných událostech v tomto oboru si připomeneme hned dvě negativní události – skandál s notebooky Dell a třídenní výpadek Netflixu.

Problémy s bateriemi v počítačích Dell (2006)

Společnosti Dell a Sony 14. srpna roku 2006 přiznaly chybu, týkající se baterií v určitých laptopech značky Dell. Zmíněné baterie byly vyrobené společností Sony, a jejich výrobní vada se projevovala přehříváním, ale například také občasným vznícením nebo dokonce explozemi. V návaznosti na výskyt této závažné chyby bylo staženo 4,1 milionu baterií, akci předcházela záplava zpráv v médiích o případech vznícení laptopů značky Dell. Škody byly natolik rozsáhlé, že se firmě Dell v některých směrech dosud nepodařilo z incidentu plně vzpamatovat.

Výpadek Netflixu (2008)

Uživatelé Netflixu zažili 14. srpna roku 2008 nepříjemné chvilky. Distribuční centra společnosti totiž zaznamenala třídenní výpadek z důvodu blíže neurčené chyby. Firma sice uživatelům konkrétně nesdělila, k čemu vlastně došlo, oznámila ale, že zmíněná chyba zasáhla “pouze” jádro provozu, zabývajícího se distribucí pošty. Než se podařilo vše uvést opět do pořádku, trvalo to Netflixu celé tři dny.

Diskuze k článku

    Dobrý den, prosil bych ještě informaci k „fotkám“ myslím, že jsem si s aplikací porozuměl, jen (se svých pořeb) nevím, když otevřu např. všechny fotky, jestli jde zjistit u konkrétního obrázku, ve kterém albu se zobrazuje… PS. Pokud mi odpovíte, nevím, kde odpověď hledat…

    Dobrý den, pokud máte na mysli Fotky na Macu, tak ty podle mých informací (zatím) nenabízí možnost v zobrazení všech fotek zjistit, ve kterém albu se daná fotografie nachází. Pokud nemáte v knihovně stovky alb a desítky tisíc fotek, můžete zkusit proklikat jednotlivá alba a zkontrolovat přítomnost fotografie v náhledech. Netuším, jak je to v macOS Big Sur, Catalina tuto možnost nemá.

celý text

Čtěte více