Zavřít reklamu

Tým Applu, zabývající se průmyslovým designem, prochází v současné době řadou významných změn. Podle zprávy deníku The Wall Street Journal odchází z týmu hned několik zasloužilých veteránů. Tým, vedený Jonem Ivym, dosud čítal zhruba dva tucty zaměstnanců.

Rico Zorkendorfer a Daniele De Iuliis působili v cupertinské společnosti dohromady celkem 35 let, nedávno se ale oba rozhodli, že proslulý designový tým opustí. Další z jeho členů, Julian Hönig, byl součástí týmu celých deset let. V průběhu následujících několika měsíců se ale také chystá odejít. Wall Street Journal o odchodech informoval s odkazem na blízké zdroje. Rico Zorkendorfer uvedl, že si potřebuje dát přestávku od pracovního života a trávit více času se svou rodinou, a dodal, že práce v designovém týmu společnosti Apple pro něj byla ctí. Daniele De Iuliis a Julian Hönig se ke svým odchodům zatím nijak nevyjádřili.

Tým průmyslového designu se nemalou částí podílí na úspěchu společnosti Apple. Skupina odborníků, vedená Jonym Ivem, proslula svou pevnou semknutostí a personální stálostí – v průběhu posledních deseti let zaznamenal tým jen velmi malý počet odchodů. Už za dob Steva Jobse si Apple svůj designérský tým patřičně hýčkal.

List The Wall Street Journal popisuje, jak byl Jobs na svůj designérský tým pyšný, věnoval mu velké množství pozornosti a téměř denně ho navštěvoval, aby mohl vidět jeho práci na budoucích produktech. Právě díky Jobsově pozorné péči se tým stal jednou z nejlépe spolupracujících pracovních skupin v Applu, a jeho členové si byli vzájemně velice blízcí. Spolu se stoupající hodnotou Applu se z jeho designérů postupně stali díky benefitům v podobě akcií milionáři. Řada z nich si mohla dovolit pořídit druhý nebo dokonce třetí dům.

V uplynulých několika málo letech se ale složení týmu začalo postupně měnit. Danny Coster tým opustil v roce 2016, kdy odešel pracovat pro GoPro, o rok později odešel Christopher Stringer. K odchodům začalo docházet poté, co vedoucí týmu Jony Ive upustil od každodenního dohledu nad jeho prací.

LFW SS2013: Burberry Prorsum Front Row

Zdroj: The Wall Street Journal

.