Zavřít reklamu

Apple v tomto týdnu představil novou generaci profesionálních MacBooků Pro, které se neuvěřitelným způsobem posunuly kupředu. První změna je patrná hned na designu a návratu důležitých portů, mezi které se řadí HDMI, čtečka SD karet a MagSafe 3 pro napájení. Tím hlavním je ale až výkon. Cupertinský gigant totiž představil dvojici nových čipů s označením M1 Pro a M1 Max, díky kterým jsou nové Macy skutečně hodny označení „Pro.“ Tady to každopádně nekončí. Dle všeho tato dvojice jablečných laptopů nabízí, dle slov Applu, nejlepší audio systém v noteboocích vůbec s podporou prostorového zvuku Spatial Audio.

Posun vpřed v oblasti zvuku

Když se na to podíváme konkrétně, tak nové 14″ a 16″ MacBooky Pro nabízejí šestici reproduktorů. Dva z nich jsou takzvané tweetery neboli výškové reproduktory pro zajištění jasnější zvukové kulisy, přičemž nadále je doplňuje šestice wooferů, basových reproduktorů, které údajně mají nabídnout o 80 % více basů než v případě předchozích generací, samozřejmě také ve vyšší kvalitě. Příjemně si polepšily i mikrofony. V tomto směru se laptopy spoléhají na trojici studiových mikrofonů, které mají nabídnout o poznání větší kvalitu s redukcí okolního šumu. Jak už jsme navíc zmínili výše, MacBooky Pro (2021) mají podporovat prostorový zvuk Spatial Audio. Pokud si tedy na zařízení uživatel pustí Apple Music, konkrétně tedy skladby v Dolby Atmos, případně filmy s Dolby Atmos, měl by mít k dispozici podstatně kvalitnější zvuk.

Tady to každopádně ještě zdaleka nekončí. Je nutné si totiž opět uvědomit, že nové MacBooky Pro cílí primárně na profesionály, kteří potřebují, aby jim vše fungovalo na 110 %. Do této skupiny se pak neřadí pouze vývojáři, videoeditoři či grafici, ale například také hudebníci. Z tohoto důvodu se zde nachází ještě jedna zajímavá novinka. Řeč je konkrétně o 3,5mm jack konektoru, který tentokrát přináší podporou pro Hi-Fi. Díky tomu je tak k laptopům možné připojit i profesionální sluchátka s nadprůměrnou kvalitou.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Jaká je reálně kvalita audia?

Zdali je kvalita audio systému nových MacBooků Pro skutečně taková, jak ji prezentuje samotný Apple, je prozatím pochopitelně nejasné. Na bližší informace si budeme muset ještě nějakou tu chvíli počkat, než se o slovo přihlásí první šťastlivci, kterým laptopy dorazí hned se startem prodeje. Ten se mimo jiné datuje na úterý 26. října. Jedno je každopádně jasné již nyní – cupertinskému gigantovi se podařilo jeho „Pročka“ posunout do výšin, ve kterých ještě předtím nikdy nebyly. Zásadní změna je samozřejmě v nových čipech Apple Silicon a je tedy jasné, že se v budoucnu můžeme těšit na skutečně zajímavé novinky.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více