Zavřít reklamu
iWant

Dinosauři ožívají v rozšířené realitě díky nadcházející hře Jurassic World Alive

iWant

Kanadské vývojářské studio Ludia, společně s filmovým studiem Universal, připravuje pro iOS a Android novou hru využívající možností rozšířené reality. Nepůjde o jen tak ledajaký titul, neboť se díky němu dočkáme dinosaurů. Jurassic World Alive vyjde někdy v průběhu jara.

V praxi by se mělo jednat o hru založenou na podobném principu, jako hra Pokémon GO, která loni pobláznila obrovské množství hráčů. Hráč se tedy bude pohybovat po světě a hra bude zaznamenávat jeho aktuální polohu na herní mapě. Primárním cílem hráčů bude sbírat vajíčka jednotlivých dinosaurů (resp. jejich DNA za pomocí speciálního in-game dronu) či objevovat nové druhy. Vývojáři slibují, že nepůjde o sprostý klon Pokémon GO a že nabídnou hráčům nějaké herní mechanismy navíc.

Dočkat bychom se tak měli například soubojů mezi dinosaury a skupinkami jednotlivých hráčů, stejně tak jako chování a pěstování vlastních druhů. Hra nabídne i jakýsi fotografický režim, v rámci kterého se budou moci hráči fotit s dinosaury, na které při svém putování narazí. Hra shodou okolností vyjde krátce předtím, než se do kin dostane nový díl Jurského Parku, jehož premiéra je naplánována na 22. června. Na úvodní trailer se můžete podívat nad tímto odstavcem. Během jara bychom se měli dočkat hned několika titulů, které budou podporovat prvky rozšířené reality. Kromě nyní zmíněného Jurského Parku by mělo dojít také na speciální AR hru z prostředí Harryho Pottera či další inspirovanou tématem Lovců Duchů.

Zdroj: 9to5mac