Zavřít reklamu

Fanoušci Disney mají konečně důvod k oslavám. Tento gigant totiž v tomto týdnu oznámil, že ke spuštění jeho streamovací služby Disney+ dojde v Česku i na Slovensku v průběhu léto letošního roku. Tato platforma sice v zemích střední Evropy měla být k dispozici, avšak z původních plánů nakonec neznámo proč sešlo. Jelikož je však zmiňované spuštění za rohem, nabízí se poměrně zajímavá otázka – mají se současně dostupné služby čeho bát? Pojďme si proto shrnout, jaký obsah Disney+ vlastně nabídne a čím se liší například od Netflixu, HBO GO nebo  TV+.

Dosavadní služby

Ještě než se podíváme na zmiňovanou službu Disney+, pojďme se zaměřit na současně dostupné platformy, které se v našich končinách těší největší popularitě. Rozhodně je totiž z čeho vybírat.

Netflix

Samozřejmě za současného krále lze považovat streamovací službu Netflix, která si za dobu své existence dokázala získat nemalé množství fanoušků. Ve finále se vlastně ani není čemu divit. Platforma dříve těžila především z přítomnosti léty prověřených klasik jako Přátelé či Teorie velkého třesku. Ačkoliv je obdobných filmů a seriálů více, všechny je bohužel čekal stejný osud – z knihovny Netflixu nakonec zmizely. Dost možná z tohoto důvodu začal Netflix investoval nemalé peníze do originálního obsahu. A jak se tak zdá, trefil se přímo do černého. Nyní tak diváci mají k dispozici úžasné počiny jako Squid Game, The Witcher, Sex Education a řadu dalších, stejně tak i několik parádních filmů.

Bohužel s větší knihovnou plnou originálního obsahu samozřejmě přichází i vyšší cena ve srovnání s konkurencí. Netflix je k dispozici od 199 korun měsíčně za verzi Basic, přičemž v takovém případě se ale musíte spokojit se standardním rozlišením a možností sledovat v jednom čase pouze na jednom zařízení. Připlatit si lze za variantu Standard, která už vám umožní sledovat až na dvou zařízeních současně ve Full HD rozlišení. V takovém případě si ale připravte 259 korun měsíčně. Tou vůbec nejlepší verzí je pak Premium, kdy rozlišení stoupá až na UHD (4K) a dokonce se v jednom okamžiku můžete dívat až na čtyřech zařízeních současně. Předplatné v této verzi pak vyjde na 319 korun měsíčně.

HBO GO

Oblibě se pak těší i HBO GO. Tato služba je dokonce levnější než konkurenční Netflix (159 korun měsíčně) a staví si na prestižním obsahu, včetně titulů spadajících pod Warner Bros, Adult Swim, TCM a dalších. Kvalitního obsahu je zde zkrátka na rozdávání a věřte tomu, že je z čeho vybírat. Ať už se řadíte mezi fanoušky napínavých filmů nebo odlehčujících seriálů, určitě si zde na své přijdete. Z nejvýznamnějších titulů můžeme uvést například ságu Harryho Pottera, Tenet nebo všemi milovaného Shreka. Na druhou stranu musím osobně uznat, že z hlediska uživatelského rozhraní je HBO GO lehce pozadu. Ve srovnání s Netflixem není vyhledávání a obecně práce na platformě tak přívětivá, stejně tak mi chybí lepší kategorizace oblíbených titulů či právě rozkoukaných seriálů.

Apple TV+

Třetím adeptem je pak  TV+. Tato jablečná služba se snaží zaujmout originálním obsahem nejrůznějších žánrů, v čemž se jí relativně daří. Důležité je ale ono slovíčko relativně, jelikož samotný obsah sice slaví úspěch, avšak z hlediska oblíbenosti platformy jako celku už to tak slavné není. V tomto směru Apple také těží z toho, že službu nabízí každému, kdo si zakoupí nové Apple zařízení. V takovém případě totiž obdrží 3měsíční předplatné zcela zdarma a následně se může rozhodnout, zdali je  TV+ hodna 139 korun měsíčně. Mezi nejpopulárnější pořady služby se nezpochybnitelně řadí seriál Ted Lasso, který získal řadu prestižních ocenění, See, The Morning Show a řada dalších.

purevpn netflix hulu

Co přinese Disney+

Přesuňme se už ale k tomu nejzásadnějšímu – k příchodu platformy Disney+. Tato služba se totiž u většiny zdejších diváků trefí přímo do černého, jelikož pod Disney spadá hromada úžasného obsahu, který rozhodně stojí za zhlédnutí. Pokud nad předplacením této služby uvažujete, tak se můžete těšit například na oblíbené Marvelovky, mezi kterými najdete například Iron Mana, Shang-Chi a legendu o deseti prstenech, Thora, Kapitána Ameriku, Avengers, Eternals a řadu dalších, filmy od Pixaru, ságu Star Wars, seriál Simpsonovi a řadu dalších. Ačkoliv pro někoho se nemusí jednat o zajímavé pořady, tak věřte tomu, že naopak pro druhou skupinu se jedná o naprostou alfu a omegu.

disney+

Disney+ cena

Současně ale prozatím není jasné, jak na tom bude Disney+ z hlediska ceny. Ve Spojených státech stojí měsíční předplatné 7,99 dolarů, zatímco v zemích, kde se jako měna používá euro, služba vychází na 8,99 €. Jaká bude cenovka na českém trhu je ale pořád nejasné. Zajímavostí ale je, že i kdyby se jednalo o evropskou cenu, tak pořád bude Disney+ levnější než například Netflix Standard.

.