Zavřít reklamu

Uznáváme, že předchozí dny byly z hlediska novinek a přelomových objevů poměrně hektické. Prakticky den co den se objevovaly nové informace o vakcínách, astronomických objevech i hlubokém vesmíru, který lidstvo pomalu, ale jistě prozkoumává. Naštěstí se ale s víkendem příliv podobných zpráv poněkud utlumil, což však neznamená, že pro vás nemáme další nejzajímavější novinky tohoto dne. Sice si tentokrát výlet do kosmu neuděláme, ale zato nás čeká epický návrat Indiana Jonese a především zprávy ze zákulisí služby Disney+, které se podle nejnovějších informací nanejvýš daří.

Indy opět na scéně. Harrison Ford se vrací pro poslední dávku adrenalinu

Kdo by neznal legendární filmovou sérii Indiana Jones, která od 80. let lámala snad všechny rekordy, a byť se nyní může zdát, že je podobných dobrodružných filmů nespočet, dříve se jednalo takřka o zázrak. Konec konců, kdo z vás si nevybudoval pěkně pevný vztah s Indym, hlavním neohroženým hrdinou, který se bez okolků pouští do každé nebezpečné akce a nebojí se ani svých úhlavních nepřátel. Tak či onak, od posledního dílu bohužel uběhla pěkná řádka let a tak nějak panoval všeobecný názor, že se na podobně akční kousky Harrison Ford zkrátka už nehodí. Vždyť mu taky táhne na osmdesát, tudíž by byl odchod „do důchodu“ poměrně pochopitelný.

Nenechte se však zmást, Indy své laso a pověstný klobouk ještě neodkládá. Ba právě naopak, vypadá to, že Harrisona Forda ty „nudné, mdlé“ role, do kterých byl v posledních letech uvrtán, jaksi přestaly bavit a stařík s duší mladíka si ještě chce vyzkoušet pár akrobatických kousků. To potvrdilo i Disney, které přislíbilo návrat Indiana Jonese na filmová plátna, respektive streamovací služby v červenci roku 2022. Tak či onak, na režii se nebude podílet proslulý Steven Spielberg, který natočil první 4 díly, nýbrž James Mangold, jenž stojí například za takovými hity jako je Logan nebo Ford vs. Ferrari. Ačkoliv tak mohou fanoušci brblat, že nebude mít film při ruce jejich oblíbeného režiséra, zase tolik bychom se o výsledek nebáli.

Služba Disney Plus láme rekordy. Počet předplatitelů se vyšplhal na 86.3 milionů

Ačkoliv by se dalo argumentovat tím, že jediným právoplatným králem na poli streamovacích služeb je Netflix, kde není o dominanci na trhu sporu, v poslední době rychle vzkétá i konkurence, která nabízí nejen trochu odlišný styl od mainstreamu, ale také proslulé filmové i seriálové ságy, které zkrátka nejsou nikde jinde k nalezení. Řeč je zejména o službě Disney+, které se sice většina zlých jazyků zpočátku smála a celá řada skeptiků počítala s tím, že oproti Netflixu nebude mít nejmenší šanci. Nakonec Disney ale pořádně obrátilo. Jen za první rok si totiž platforma získala přes 86.3 milionů předplatitelů, tedy necelou polovinu toho, co má aktuálně Netflix.

Sice by se dalo nad raketovým růstem polemizovat a uvažovat nad tím, jak moc je udržitelný, avšak ani akcionáři, ani experti se o osud Disney+ nebojí. Právě podle nich se počet předplatitelů v příštích 4 letech vyšplhá na 230 milionů, čímž by služba rychle dohnala Netflix a kdoví, možná se s ním i dělila o první místo. Právě Netflix se aktuálně drží kolem 200 milionů, a byť mu stále rychle přibývají předplatitelé, Disney+ má v tomto ohledu mírně navrch. A není divu, jen od září za dva měsíce přibylo zhruba 13 milionů nových platících členů, což vůbec není špatné skóre. Uvidíme, kam až to Disney vsázející zejména na Star Wars dotáhne.

Zaměstnanci Facebooku nebudou muset absolvovat očkování. Bude jim stačit negativní test

Oponenti všech vakcín, třeste se. Ačkoliv by se dalo předpokládat, že většina technologických gigantů zvolí spíše kontroverznější přístup a „donutí“ zaměstnance podstoupit očkování vakcínou proti onemocnění COVID-19, alespoň v případě Facebooku to tak nebude. To samozřejmě neznamená, že v kancelářích nebude celá řada protokolů, ať už co se týče testování, aktivního social distancingu nebo nošení masek a roušek. I tak to ale vypadá, že Mark Zuckerberg po svých věrných zaměstnancích vyloženě očkování požadovat nebude. Ve vakcínu sice prý věří a určitě se k jedné přihlásí až nastane správný čas, ale nevidí důvod, aby totéž nutil dělat i pracovníky.

Celá řada zaměstnavatelů a nadnárodních korporací se totiž rozhodla požadovat po zaměstnancích nejen negativní test, ale i samotné potvrzení o očkování. Zbytek, především pak technologické firmy, naopak zvolil poněkud konzervativnější přístup a místo očkování a hromadného návratu do kanceláře umožní lidem pracovat z domova až do poloviny roku 2021. Tak či onak, zdaleka to neznamená, že se Facebook hodlá nyní pouštět do otevírání kanceláří. Podle mluvčí společnosti chce generální ředitel počkat, až se situace ustálí, uklidní a zaměstnanci se budou moci nerušeně vrátit. Stejně tak se samozřejmě čeká i na vakcínu, která by měla být dostupná všem zájemcům.

.