Zavřít reklamu

Hry postavené na 8bitové retro grafice nejsou v App Storu ničím neobvyklým a je evidentní, že hráči o ně stojí. Do obchodu s aplikacemi pro iPhone nyní přibyla další taková hra. Jedná se o klasickou skákačku, na které na první pohled není až tak moc zvláštního. Opak je ovšem pravdou. Jedná se o první mobilní hru českého youtubera. Hra je navíc součástí mnohem většího projektu.

Skákačka s názvem #RUNJINAK je doplňkem ke stejnojmenné unikátní akci, v rámci které populární youtuber Tomáš Touha pořádá běhy Prahou. Běhy s Touhou se již od loňského roku konají každý poslední pátek v měsíci a všichni zájemci si v rámci nich mohou zaběhnout 3,9 km dlouhý okruh Prahou, získat věcné ceny a mimo to si také vyslechnout rady profesionálních trenérů.

[su_youtube url=“https://youtu.be/o910sAu1H5E“ width=“640″]

Hra #RUNJINAK má za cíl vyzvat k běhu i ty, kteří nechtějí opouštět pohodlí svých gaučů. Sympatická skákačka jim ale má připomínat filozofii skutečných #RUNJINAK běhů. Ve hře proto vystupuje 8bitová verze samotného Tomáše Touhy a běh spočívá ve skocích po střechách budov, jejichž grafické vyvedení je inspirováno Vinohrady a především Tančícím domem. Jedná se o hru soutěžního rázu a všechny výsledky jsou ukládány do online žebříčku. Při hraní tedy budete vždy motivováni k překonávání skóre vašich přátel.

Pokud vás hra zaujala, můžete si ji zdarma stáhnout v App Storu. Pokud si ale chcete zaběhat i doopravdy, neváhejte a vydejte se na nejbližší #RUNJINAK, který se tentokrát koná již ve středu a je speciální. V rámci jubilejního 10. běhu si Tomáš Touha ve spolupráci s Pražskou správou nemovitostí připravil zajímavý program. Středeční běžecká skupinka, do které se můžete snadno zaregistrovat přes webový formulář na stránkách projektu, se vydá do běžně nepřístupných prostor Tančícího domu.

Po obvyklé venkovní trase, která vede od Mánesu po Rašínově nábřeží přes Železniční most na Janáčkovo nábřeží a po mostu Legií zpět k Mánesu, bude peleton běžců pokračovat skrze již zmíněnou ikonickou pražskou budovu u břehu Vltavy. V Tančícím domě se běžci budou moci podívat do galerie, na požární schodiště i na známou střechu s nezaměnitelným výhledem.

[appbox appstore 1136182178]

Témata: , , ,
.