Zavřít reklamu
iWant

Do aukce míří vzácný výtisk magazínu Macworld podepsaný samotným Stevem Jobsem

iWant

Vypadá to,  že se s dražením artefaktů, jakýmkoliv způsobem souvisejícími se Stevem Jobsem, roztrhl pytel. Nedávno jsme vás informovali o vlastnoručně sepsané specifikaci k počítači Apple-1 nebo o samotném prvním počítači z jablečné dílny. Nyní jde do aukce i výtisk časopisu Macworld z února roku 1984 podepsaný spoluzakladatelem Applu.

Steve Jobs proslul mimo jiné svou neochotou rozdávat autogramy, proto má jeho podpis v současné době opravdu velkou cenu. Dražený výtisk magazínu Macworld Jobs podepsal při příležitosti slavnostního otevření ikonického Apple Storu na newyorské Páté avenue 19. května roku 2006. Přední obálka časopisu kromě samotného podpisu nese dokonce i věnování „Mattovi“. Jobs na obálce pózuje spolu s trojicí počítačů Macintosh. Stav časopisu je uveden jako dobrý.

Premiérový výtisk magazínu Macworld je považován za vzácný a žádaný sám o sobě, Jobsův podpis mu navíc dodává značnou přidanou sběratelskou hodnotu. Jeho cena by v aukci mohla odhadem dosáhnout až deseti tisíc dolarů. Pravost podpisu dokazují fotografie i dobový videozáznam, na němž Jobs časopis podepisuje, autentičnost autogramu byla navíc ověřena službami Beckett a PSA/DNA.

Do aukce rovněž míří vizitka Steva Jobse coby předsedy představenstva tehdejšího Apple Computer. Vizitka je opatřena ikonickým logem nakousnutého jablka v duhových barvách a je na ni uvedena adresa Mariani Avenue 20525, naproti kampusu na Infinite Loop. Podpis na vizitce sice není, i tak se ale jedná o atraktivní sběratelský kousek.

Zdroj: RRAuction