Zavřít reklamu

Zima se vyznačuje nejen sněhovou pokrývkou vozovky, ale i značně nevyzpytatelnými, a zejména pokud je kolem nuly neustále se měnícími, povětrnostními podmínkami. Různé aplikace vám ale pomohou na vašich cestách, i pokud jimi jezdíte dnes a denně a znáte je jako své boty. Nejde totiž o to znát trasu, ale vědět, co na ní čekat.

Zpravodaj Zelené vlny 

Zelená vlna je s vámi na cestách ve dne, i v noci. Radiožurnál vysílá dopravní­ zpravodajství­ jako jediné rádio v České republice nepřetržitě 24 hodin denně, Zelená vlna konkrétně každých 30 minut, ve špičkách po 15 minutách, urgentní­ varování­ poskytuje okamžitě. Aplikace pak slouží nejen k poslechu, ale můžete skrze ni i událost na silnicích nahlásit.

Stažení v App Store

Waze 

Waze je tou aplikací, která se vyplatí používat i když znáte cestu, po které třeba jezdíte každý den. Její úspěch totiž stojí na komunitě řidičů, kteří v aplikaci hlásí různé mimořádnosti a vy se jim tak můžete vyhnout. Vyjma mimořádností a samotného houstnoucího provozu vás ale aplikace upozorní třeba i na policejní hlídky.

Stažení v App Store

Dopravní situace 

Aplikace poskytuje dopravní informace o omezení provozu, a především také aktuální informace o dopravních událostech (nehody, uzavírky, sjízdnost vozovky a další). Těch rozlišuje celkem 18 různých druhů. Můžete je jednoduše filtrovat a zobrazit si tedy pouze ty, které vás zajímají. Aplikace navíc obsahuje režim Dálnice. V něm si vyberete konkrétní dálnici a vyfiltrují se vám nejen dopravní nehody a události týkající se dané dálnice, ale zobrazí se i očekávaná doba zpoždění pro celou dálnici nebo vybraný úsek.

Stažení v App Store

Rádio Dálnice 

Reálné aktuální dopravní informace vždy po ruce včetně možností přehrání (tedy i zopakování) posledních aktuálních dopravních zpráv, včetně živého vysílání poskytuje aplikace Rádia Dálnice. Přítomen je i kontakt s moderátory ve studiu, kdy jim lze zaslat hlasové zprávy. Nechybí také varovné dopravní zvukové upozornění dle trasy vaší jízdy po dálnici, které vás včas a bezpečně upozorní na nebezpečí či možné riziko na vašich cestách.

Stažení v App Store

Zelená vlna 

I když název aplikace zní podobně, jako je tomu v případě prvního titulu, zde se jedná především o slovenský titul, který však zahrnuje i informace z České republiky. Pokud tedy cestujete mezi státy, může se vám skutečně hodit. Informuje o všem důležitém, ale nabízí i možnost podívat se na webové kamery a zjistit tak přesně, jak v daný čas daný úsek monitorované silnice vypadá.

Stažení v App Store

.