Zavřít reklamu

Také se vám zdá, že si z vás vámi používaná aplikace na počasí dělá dobrý den? Jednu chvíli ukazuje počasí nějaké a za chvíli zase úplně jiné? V daném dni ty výkyvy tak razantní nejsou, ale s výhledem na ty následující se mnohým aplikacím věřit příliš nedá – to zejména s ohledem na srážky. Jenže říci, která aplikace je nejpřesnější, jednoduše nejde. O tomto výběru ale platí, že zmíněné tituly patří skutečně mezi ty nejkvalitnější. 

Carrot Weather 

Carrot Weather patří mezi nejoblíbenější iOS aplikace pro předpověď počasí. Nabízí spoustu skvělých funkcí a možností, je spolehlivá, ve velké míře přizpůsobitelná, a v neposlední řadě také opravdu vtipná a originální. Ví o tom i Apple, a také proto ji vyhlásil jako jednu z nejlepších aplikací roku 2021. Tím nejdůležitějším zde ale je, že poskytuje informace z více zdrojů, jakými jsou třeba Dark Sky, AccuWeather, Tomorrow.io a další.

Stažení v App Store

ČHMÚ 

Konkrétně pro Českou republiku je velice užitečná aplikace ČHMÚ, tedy ta od Českého hydrometeorologikého ústavu. Samozřejmě obsahuje předpověď počasí pro ČR, a to s rozlišením až na jeden kilometr, výstrahy před nebezpečnými jevy a předpověď aktivity klíšťat, které mohou být aktivní i přes mírné zimy. Předpověď počasí lze zobrazovat pro aktuální polohu i pro uživatelem vybrané a uložené lokality, typicky obce a je přebírána z několika zdrojů: modelu Aladin, krátkodobých předpovědí, textových předpovědí korigovaných meteorologem a radarových údajů.

Stažení v App Store

Yr.no 

Yr je meteorologická služba, kterou společně poskytují NRK a Norský meteorologický institut. Samozřejmě ale poskytuje předpověď pro celý svět a dlouhodobě patří mezi ty nejpřesnější předpovědi. Má navíc už dlouholetou tradici, protože aplikace je k dispozici již přes 10 let. Potěší vás i množstvím informací, které poskytuje, a to klidně i formou grafů nejen teploty a větru ale i tlaku. Úvodní obrazovka pak poskytuje i animovaný a velice poutavý výhled do následujících hodin.

Stažení v App Store

Windy.com 

Aplikace Windy je především o satelitních mapách, kterých poskytuje více jak 40 druhů pro všechny myslitelné podmínky a jevy. Globální satelitní kompozit je vytvořen z NOAA, EUMETSAT a Himawari. Frekvence obrazu je pak 5-15 minut v závislosti na poloze. Předpověď si dokonce můžete nechat zobrazit až na dalších 9 dní. Aplikace pak nabízí i místní zprávy z meteostanic, stačí k tomu podržet prst na mapě.

Stažení v App Store 

Meteoradar 

Aplikace Meteoradar o sobě sama tvrdí, že je nejpřesnější předpovědí srážek pro celé Česko. Zobrazí nejen aktuální srážky, ale i jejich předpověď na následující hodinu. Nechybí údaje o aktuálních teplotách, směru a rychlosti větru, srážkách nebo samozřejmě samotného stavu počasí. Data aplikace jsou pak aktualizována každých 10 minut. Na mapě jsou navíc dostupné údaje z více než 150 meteorologických stanic. Z nich tak zjistíte i vlhkost nebo tlak vzduchu. U každé stanice je v grafu uveden i vývoj samotné teploty. 

Stažení v App Store

.