Zavřít reklamu

Pokud již delší dobu sledujete dění okolo jablečné společnosti, pak si určitě vzpomenete na poměrně zajímavou reklamu, ve které hlavní roli ztvárnil populární herec Dwayne „The Rock“ Johnson. Konkrétně se jednalo o spot promující hlasovou asistentku Siri. The Rock v tomto případě ukazuje, že den v jeho kůži rozhodně není jednoduchý, a není proto na škodu mít po ruce kvalitní pomoc. A právě v tomto směru nastupuje na scénu iPhone 7 Plus se Siri.

V oblasti hlasových asistentů Apple dlouhodobě zaostává za svou konkurencí v podobě Google Assistant a Amazon Alexa. Není se proto čemu divit, že právě v této oblasti sáhl po člověku, jakým je Dwayne Johnson. Zároveň když se do videa zaposloucháte, můžete si všimnout, že hlas Siri byl ještě v té době podstatně nepřirozený. Ačkoliv to ani nyní není žádná sláva, tehdy na tom jablečný asistent byl ještě hůř, kvůli čemuž Apple čelil (a dodnes čelí) nemalé kritice. Tato spolupráce mezi Applem a The Rockem zároveň vzbudila dojem, že tato dvojice bude spolupracovat častěji. To se ale bohužel nestalo. Proč?

Proč se Dwayne Johnson distancoval od Applu?

Nabízí se tedy otázka, proč se vlastně Dwayne Johnson řekněme „distancoval“ od Applu a žádnou další spolupráci jsme od té doby už neviděli? Na druhou stranu totiž tvář tohoto herce můžeme znát z nejrůznějších reklam na Xbox, který The Rock častokrát promuje a propůjčuje mu tak svou tvář. A právě takovouto spolupráci si představovali i samotní jablíčkáři. Samozřejmě důvod, proč jsme se už dalšího počinu nedočkali, nikdo neví a není tedy jasné, zdali se něčeho podobného někdy vůbec dočkáme. Ve stejném roce, kdy došlo k vydání zmiňované reklamy, se pak ještě Dwayne Johnson objevil ve filmu Pobřežní hlídka s iPhonem v ruce.

Navzdory tomu to vypadá, že pověstný The Rock na Apple tak úplně nezanevřel. Ačkoliv herec cupertinského giganta aktivně nepromuje, tak i přesto se dodnes spoléhá na jablečné produkty. Tedy přinejmenším na jeden. Když zavítáme na jeho Twitter a prohlédneme si zveřejněné příspěvky, můžeme si povšimnout, že prakticky všechny byly přidány pomocí aplikace Twitter pro iPhone.

.