iWant

Eddy Cue komentoval HomePod a televizní/filmové snažení společnosti Apple

iWant

Eddy Cue se objevil na mediálním festivalu Pollstar Live, který se v posledních dnech konal v Los Angeles. Při této příležitosti kývl na rozhovor redaktorů serveru Variety, kteří s ním probírali všechny aktuální novinky, které se Applu, resp. iTunes a Apple Music (které má Cue pod sebou) týkají. Na přetřes přišel také nový reproduktor HomePod a v neposlední řadě také další oficiální informace o tom, jak to vlastně s Applem vypadá, vzhledem k tvorbě vlastního obsahu.

Rozhovor nebyl zaznamenáván na kamery, tudíž se o reprodukci informací starali jen návštěvníci festivalu. Značná část diskuze se týkala reproduktoru HomePod, kdy Eddy Cue specifikoval některé technické vymoženosti, které se v reproduktoru nachází. Jak se ukázalo, vestavěný procesor Apple A8 se příliš nenudí. Kromě toho, že se stará o fungování a konektivitu reproduktoru také řeší speciální výpočty, v rámci kterých HomePod dynamicky mění nastavení přehrávání dle toho, kde se reproduktor v místnosti nachází a hlavně, co momentálně přehrává.

Jedná se tak v podstatě o jakýsi dynamický ekvalizér, který se mění společně s přehrávanou hudbou. Cílem je nabídnout co nejlepší zvukové nastavení, které přesně padne na přehrávaný žánr. Apple se k tomuto kroku uchýlil proto, aby uživatelé nemuseli měnit nastavení na základě právě přehrávané hudby. Inženýři Applu jsou o svých schopnostech natolik přesvědčeni, že HomePod žádné uživatelské nastavení zvuku neobsahuje.

Cue se v krátkosti zmínil také o snahách Applu prorazit na trhu s vlastní televizní a filmovou produkcí. V současné době víme o osmi projektech, které jsou v různých fázích vývoje. Eddy Cue nemohl prozradit nic specifického ale naznačil, že první oficiální prohlášení týkající se této nové služby přijde relativně brzo. Co to však znamená, ví pravděpodobně jen on a další vyšší management společnosti.

Zdroj: Macrumors