Zavřít reklamu

Ještě před pár měsíci se na denním pořádku řešil spor mezi Applem a Epic Games. Ten odstartoval již v srpnu minulého roku, kdy Epic přidal do své hry Fortnite vlastní platební systém, čímž přímo porušil podmínky App Storu. Následně samozřejmě došlo k odstranění tohoto populárního titulu, což odstartovalo soudní spor. Oba giganti hájili své zájmy u soudu ještě letos a nyní se čeká na výsledek. Ačkoliv situace tak trochu utichla, nyní se k ní vyjádřil Elon Musk na svém Twitteru. Podle něj jsou poplatky v rámci App Storu prakticky globální daní na internet a Epic Games má celou tu dobu pravdu.

Koncept Apple Car:

Tohle navíc není poprvé, kdy se Musk opřel do giganta z Cupertina. Během čtvrtletního hovoru Musk sdělil, že Tesla plánuje sdílet svou síť nabíječek s ostatními výrobci, jelikož se nechce natolik uzavírat a vytvářet problémy pro samotnou konkurenci. To doplnil zajímavými slovy. Údajně se jedná o taktiku prováděnou různými společnostmi, přičemž následně si „odkašlal“ a zmínil Apple. Bezesporu se tak jedná o narážku na uzavřenost celého jablečného ekosystému.

tim cook a elon musk

Musk již několikrát kritizoval Apple za přebírání zaměstnanců pro projekt Apple Car, kdežto nyní se vůbec poprvé opřel do jablečné politiky App Storu a jeho poplatků. Na druhou stranu Tesla nemá ve svém obchodě aplikací jedinou placenou appku, a tedy v ní nenajdete ani samotné poplatky. Před pár dny také Musk na Twitteru zmínil, že se s Timem Cookem, současným ředitelem jablečné společnosti, nikdy nebavil, ani si nikdy nepsali. Spekulovalo se totiž o akvizici Tesly Applem. V minulosti se každopádně tento vizionář chtěl setkat z důvodu případného odkoupení, avšak Cook odmítl. Podle Muska tehdy měla Tesla zhruba 6 % ze své současné hodnoty a narážela na četné problémy při vývoji Modelu 3.

.