Zavřít reklamu

Sociální síť Twitter přišla tento týden opět s novou funkcí. Nese název Safety Mode, a má sloužit k automatické detekci a blokování potenciálně útočného a urážlivého obsahu. Funkce je prozatím v současné chvíli ve fázi testování, v budoucnu by se ale měla rozšířit mezi všechny uživatele. Druhá část našeho dnešního souhrnu dne bude věnovaná připravované nové verzi Tesly Roadster – Elon Musk ve svém nedávném tweetu prozradil, kdy by se jí zákazníci mohli dočkat.

Nová funkce Twitteru blokuje útočné účty

Provozovatelé populární sociální sítě Twitter tento týden uvedli do provozu novou funkci, která má uživatelům zajistit větší bezpečí a klid. Novinka nese název Safety Mode, a v jejím rámci bude na Twitteru možné dočasně automaticky blokovat účty, které danému uživateli zasílají útočný nebo zraňující obsah. Funkce Safety Mode je prozatím v provozu pouze v podobě testovací betaverze, a je k dispozici jak v aplikaci Twitter pro operační systémy iOS a Android, tak i na webové verzi Twitteru. Aktivovat si ji mohou uživatelé, kteří používají Twitter v angličtině. V současné chvíli má funkci Safety Mode k dispozici jen hrstka vybraných uživatelů, provozovatelé Twitteru ji ale podle svých vlastních slov plánují v brzké budoucnosti rozšířit mezi širší uživatelskou základnu.

Produktový senior manažer společnosti Twitter Jarrod Doherty v souvislosti s nově testovanou funkcí vysvětluje, že ve chvíli její aktivace začne systém na základě specifických parametrů vyhodnocovat a případně blokovat potenciálně útoční obsah. Díky systému vyhodnocení by podle Dohertyho nemělo docházet k nežádoucímu automatickému blokování účtů, se kterými je daný uživatel běžně v kontaktu. Společnost Twitter svou funkci Safety Mode poprvé představila již letos v únoru při prezentaci v rámci Analyst Day, v té době ale nebylo jasné, kdy bude oficiálně uvedena do provozu.

Elon Musk: Tesla Roadster by mohla přijít již v roce 2023

Šéf automobilky Tesla Elon Musk tento týden uvedl, že připravované novinky Tesla Roadster by se zájemci mohli dočkat již v roce 2023. Musk tuto informaci zmínil ve svém středečním příspěvku na sociální síti Twitter. Dlouhou prodlevu Musk zdůvodňuje neustávajícími a dlouhodobými problémy s dodávkami potřebných komponent. Musk v této souvislosti dále uvedl, že rok 2021 je v tomto ohledu „opravdu šílený“. „Bylo by jedno, jestli bychom měli třeba sedmnáct nových produktů, protože by žádný z nich nebyl uveden,“ píše dále Musk ve svém příspěvku.

Druhá generace vozu Tesla Roadster byla poprvé představena v listopadu roku 2017. Nový Roadster měl nabídnout výrazně kratší dobu zrychlení, baterii s kapacitou 200kWh a dojezd 620 mil na jedno plné nabití. Výroba nové Tesly Roadster měla být podle původního plánu zahájena v průběhu loňského roku, v lednu ale Elon Musk oznámil, že její zahájení bylo nakonec přeloženo na rok 2022. Řada zájemců již ale stihla složit zálohu ve výši 20 tisíc dolarů za základní model, případně 250 tisíc dolarů za higher-endový model řady Founder Series.

.