Zavřít reklamu

Historicky první životopis Tima Cooka tento týden konečně přišel na pulty virtuálních i kamenných knihkupectví. Kniha Leander Kahneyho s názvem „Tim Cook: The Genius Who Took Apple to the Next Level“ se již dočkala také svých prvních recenzí. Co si o ní kritici myslí?

Přestože Kahneyho kniha vypráví především o Cookovi a nese jeho jméno ve svém titulku, sám ředitel Applu pro knihu neposkytl žádný rozhovor. Přesto se ale autorovi podařilo do knihy dostat obstojné množství zajímavých zákulisních informací, stejně jako údajů o Cookově životě. Redakce serveru MacStories uvedla, že kapitoly popisující Cookův život patří mezi její oblíbené. Kahney kvůli těmto kapitolám cestoval až do Alabamy, kde Cook vyrůstal, a vyzpovídal i jeho bývalé kolegy. Kahney podle redaktorů MacStories odvedl v tomto směru fantastickou práci.

Steve Sinofsky, bývalý prezident divize Microsoft Windows, zase uvádí, že se Kahneymu podařilo propojit detaily z Cookova života s hodnotami, které vytvořil pro Apple. Sinfosky ve své recenzi zároveň podotýká, že Kahneyho nadšení pro Apple, stejně jako fakt, že je redaktorem serveru Cult of Mac, je na knize znát.

„Ať už jste fanouškem produktů společnosti Apple nebo ne, Kahneyho nejnovější dílo je velmi pohlcující, rychlé čtení, které strhává roušku tajemství z jedné z nejzajímavějších a nejvlivnějších společností všech dob,“ píše server Dealerscope.

Napsat životopis Tima Cooka bez Tima Cooka není zrovna snadný úkol, podle řady novinářů se to ale Kahneymu podařilo obstojně zvládnout. Jednou z nejzajímavějších pasáží knihy je ta, v níž autor popisuje spor FBI a Applu ve věci teroristy ze San Bernardina a přístupu do jeho zamčeného iPhonu. „Víme, jak Apple reagoval na FBI, ale Kahney popsal celý příběh zevnitř včetně toho, jak společnost v tehdejší nelehké době bojovala s všeobecnou kritikou,“ poznamenává server Apple Insider.

Tim Cook biography book
.