Zavřít reklamu

Začátkem roku vypustil Facebook nový Messenger 4, který přinesl zcela přepracované uživatelské rozhraní a několik nových funkcí. Nyní po několika týdnech dostává Messenger také slibovanou podporu Dark Modu. Možnost zapnout tmavý režim ale v nastavení aplikace jen tak snadno nenajdete, musíte totiž použít speciální trik.

Vývojáři do svých aplikací implementují Dark Mode čím dál častěji, přičemž přepínat mezi světlým a tmavým uživatelským rozhraním je možné přímo v nastavení. Facebook ale jde na celou premiéru funkce trochu jinak a přichystal si pro uživatele tvz. Easter Egg. Abyste totiž Dark Mode v Messengeru získali, je potřeba poslat speciální emoji a až poté se vám zobrazí příslušný přepínač.

Ještě před samotnou aktivací se ujistěte, že máte nejnovější aktualizaci Messengeru ve verzi 204.0, která vyšla před třemi dny. Na starších verzích nebude níže popsaný způsob pravděpodobně fungovat.

Jak aktivovat Dark Mode v Messengeru:

  1. Otevřete jakoukoli konverzaci (můžete napsat i sami sobě)
  2. Odešlete emoji Měsíce ?
  3. V horní části obrazovky se objeví hláška Objevil(a) jste tmavý režim!
  4. Zvolte Try It in Settings
  5. Aktivujte Tmavý režim

Co dělat, když postup nefunguje

Jestliže vám aktivace tmavého režimu nefunguje, ověřte skrze App Store, zdali skutečně máte nejnovější Messenger ve verzi 204.0. Pokud jste aktualizovali, zkuste aplikaci ukončit (v přepínači aplikací), po chvíli ji znovu spustit a opět zkusit aktivaci Dark Modu. Pokud se i přesto funkce nenabídne, pak aplikaci odinstalujte a znovu nainstalujte. Facebook novinku rozšiřuje postupně, je tudíž možné, že se na váš účet teprve dostane.

facebook jablíčkář
.