Zavřít reklamu

Apple Watch bychom mohli označit za krále trhu s chytrými hodinkami. Ačkoliv ostatní výrobci také nabízejí poměrně povedené modely, tak v očích uživatelů stále vede jablečná varianta, a to s podstatným náskokem. To by se ale mohlo relativně brzy změnit. Podle nejnovější zprávy z The Verge chystá gigant Facebook vzít trh s chytrými hodinkami útokem. Tato společnost totiž údajně pracuje na vlastních chytrých hodinkách, které by měly nabídnout něco, co Apple Watch doposud schází.

Wearables prodeje IDC
Prodeje wearables za první kvartál roku 2021.

První generace chytrých hodinek od Facebooku by měla být představeni již v příštím roce. Doposud společnost jen za vývoj utratila neuvěřitelnou jednu miliardu dolarů, a to jen za debutový model. Nyní by se přitom mělo pracovat již na druhé i třetí generaci. Jednou z nejzajímavějších novinek by pak měla být přítomnost dvou kamer. Jedna by se měla nacházet na straně s displejem, kde poslouží pro videohovory, zatímco druhá se bude nacházet na zadní straně. Ta by měla nabídnout rozlišení 1080p (Full HD) s funkcí automatické ostření, díky čemuž bude možné hodinky kdykoliv sundat ze zápěstí a něco si natočit. Podle dvou dobře obeznámených lidí s celým projektem Facebook již nyní komunikuje s výrobci příslušenství.

Dřívější koncept Apple Watch (Twitter):

Samotný Mark Zuckerberg, který stojí v čele Facebooku, věří, že uživatelé se chytré hodinky naučí používat stejným způsobem jako například smartphone. Hodinky by pak měly nabídnout upravenou verzi operačního systému Android a podporu LTE/4G připojení. Co se týče ceny, tak ta se bude pohybovat kolem 400 dolarů (necelých 8,5 tisíc korun). Jedná se ale jen o hrubý odhad a výsledná částka se ve finále může změnit.

.