Zavřít reklamu

Společnost Facebook umožnila již před třemi a půl lety crosspostování příspěvků z Instagram Stories do příslušné sekce na sociální síti Facebook, crossposting opačným směrem ale dosud nebyl možný. Nyní ale společnost Facebook testuje i tuto funkci, a uživatelé se tak možná již brzy dočkají možnosti přidávání svých příběhů z Facebooku na Instagram.

Funkce je prozatím v beta testovací fázi v rámci aplikace Facebook pro smartphony s operačním systémem Android, a mezi prvními si jí všimla Jane Manchung Wong. Server TechCrunch blíže popisuje, jakým způsobem lze vlastně tuto funkci používat:“Ve chvíli, kdy natočíte Facebook Story a chystáte se svůj příběh zveřejnit, můžete klepnout na Soukromí a zkontrolovat, s kým ho sdílíte. Kromě možností Veřejné, Přátelé, Vlastní nebo konkrétní přátelé testuje Facebook také možnost s názvem Sdílet na Instagram.“ Automatické sdílení příběhů z Facebooku na Instagram pak budou moci uživatelé aktivovat za pomoci tlačítka v sekci, určené pro sdílení příběhů.

Zatím není jasné, zda se tomu, kdo daný příběh zhlédne na Facebooku, již nebude na Instagramu zobrazovat, uživatelé by toto vylepšení ale určitě uvítali. Mluvčí Facebooku pro server TechCrunch potvrdil, že k testování sdílení příběhů z Facebooku na Instagram skutečně v současné chvíli dochází. Nejedná se o interní testování, funkce se může nahodile objevit u kohokoliv, kdo má na svém zařízení nainstalovanou aplikaci Facebook. Zatím není jasné, kdy dojde ke spuštění testování této funkce pro uživatele s iOS zařízeními.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.