Zavřít reklamu

S fotoaparátem iPhonu se dá celkem úspěšně kouzlit, pokud nejste extrémně nároční. Pro některé účely je ale přece jenom lepší pořídit si ještě nějakou aplikaci třetí strany. Příkladem může být focení s dlouhou expozicí, které sice do jisté míry zvládají i iPhone s funkcí Live Photo, s pomocí příslušné aplikace toho ale zvládnete mnohem více. Všechny aplikace v našem dnešním výběru (s výjimkou jedné) jsou placené, jedná se ale vždy o jednorázovou platbu, za kterou dostanete opravdu skvělé funkce.

Slow Shutter Cam

Slow Shutter Cam je velmi oblíbenou aplikací zejména mezi uživateli, kteří rádi pořizují takzvané “Light trails” záběry. Umožní vám pořídit fotografie v pohybu s rozmazáním, zachycení světel v pohybu ve tmě nebo focení při zhoršených světelných podmínkách. V aplikaci můžete ručně nastavovat řadu parametrů včetně ISO a rychlosti závěrky, přizpůsobit expozici i zaostření nebo ovládat fotoaparát iPhonu ze svých Apple Watch.

Shutter Stop

Aplikace Shutter Stop od společnosti Alpine Technologies vám umožní pořizovat zajímavé záběry s dlouhou expozicí – ať už se jedná o noční záběry, záběry v pohybu nebo třeba oblíbené snímky se “zmrzlou” vodou. Tvůrci aplikace slibují fotografie na úrovni snímků ze zrcadlovky, možnost přizpůsobení kontrastu, efektů a dalších prvků na fotografiích, náhled v reálném čase a řadu dalších funkcí.

Camera+ 2

Aplikace Pro Camera vám skvěle poslouží nejen k focení s dlouhou expozicí, ale zvládne i spoustu jiných funkcí od focení až po pokročilou úpravu fotografií z vašeho iPhonu. Nabízí podporu RAW formátu, verzi pro iPhone a iPad s totožnými funkcemi v rámci jednoho nákupu, podporu drag & drop, možnost manuálního nastavení naprosté většiny parametrů a bohatou nabídku nástrojů pro práci s expozicí, závěrkou, hloubkou ostrosti nebo třeba ISO.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více