Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Naposledy Apple představoval nové produkty v pondělí, dočkali jsme se posledních podrobností o Watch a nového MacBooku, ale již se začíná spekulovat, co kalifornská společnost představí příště. Force Touch, novinka právě v obou zmíněných produktech, by se měla objevit i v příští generaci iPhonů.

Force Touch se poprvé objevil na displeji Apple Watch a trackpadu MacBooku, ze kterých se staly dotykové plochy citlivé na tlak. To znamená, že nově rozeznají, jakou silou na displej/trackpad tlačíte, a podle toho vykonají jinou akci (silnější zatlačení například nahradí pravé tlačítko myši).

Podle zdrojů The Wall Street Journal právě Force Touch plánuje Apple zahrnout do svých nových iPhonů, které by měl představit na podzim. Stejné by měly získat velikosti displejů (4,7 a 5,5 palce) a také jejich rozlišení. Apple nicméně zvažuje ještě jednu novinku – aktuálně má v laboratořích testovat čtvrtou barevnou variantu, růžové zlato.

Růžová varianta zlata se ale nakonec nemusí v nových iPhonech vůbec objevit, stejně tak Force Touch. Masová produkce komponent má začít až v květnu a The Wall Street Journal upozorňuje, že Apple tradičně při vývoji nových produktů zkouší různé možnosti, ale ne všechny se dostanou do finální verze.

Minimálně přítomnost tlakově citlivé plochy je ale poté, co ji Apple nasadil ve Watch a MacBoocích, také v iPhonech poměrně pravděpodobná. Dočkat bychom se díky tomu mohli například inovativních aplikací a her.

Zdroj: WSJ

Diskuze k článku

    Té růžové nevěřím. U všech produktů se teď zaměřili na propagaci šedé, stříbrné a zlaté, tak proč tu jednotnost narušovat. Navíc by to už byl tak nevkusný kýč, že by se tím snížili někam na úroveň Samsungu (ačkoliv to se jim daří už těmi zlatými produkty). Ale co, já si to kupovat nebudu :D

celý text

Čtěte více