Zavřít reklamu

Síla mobilních telefonů je v tom, že jakmile je vybalíte a spustíte aplikaci fotoaparátu, můžete s nimi ihned pořizovat fotografie a videa. Stačí namířit na scénu a zmáčknout spoušť, kdykoli a (skoro) kdekoli. Jenže podle toho bude vypadat i výsledek. Chce to tedy trochu přemýšlet, aby byly vaše snímky co nejlíbivější. A od toho je zde náš seriál Fotíme iPhonem, ve kterém vám ukážeme vše potřebné. Nyní se podíváme na to, jak sdílet fotky a videa. 

Z aplikace Fotky můžete své fotografie a videa sdílet mnoha způsoby, např. e-mailem, zprávami, funkcí AirDrop nebo skrze jiné aplikace, které jste si nainstalovali z App Store. Chytré algoritmy aplikace Fotky pak dokonce nabízí ty nejlepší fotografie z dané události, které si zaslouží to, abyste se o ně podělili s ostatními. Je ale třeba brát v potaz, že limit velikosti příloh určuje váš poskytovatel služeb, to zejména pokud se bavíme o e-mailu. Pokud pak sdílíte Live Photo, pokud druhá strana touto funkcí nedisponuje, sdílíte jen statický snímek.

Sdílení fotek a videí na iPhonu 

Pokud chcete sdílet jedinou fotografii nebo video, otevřete jej a klepněte na symbol sdílení, tedy ten, který má podobu modrého čtverce se šipkou. Poté už jen zvolte, která metoda vám vyhovuje nejvíce. Chcete-li nicméně sdílet více fotek nebo videí, klepněte v knihovně na nabídku Vybrat. Následně označíte takový obsah, o který se chcete s ostatními podělit a opět zvolíte symbol sdílení.

Můžete ale také chtít sdílet fotky a videa z určitého dne nebo měsíce, bez nutnosti ručního výběru. V takovém případě v záložce Knihovna klepněte na Dny nebo Měsíce a potom na symbol tří teček. Zde vyberte Sdílet fotky, díky čemuž si ušetříte čas s ručním výběrem.

Využíváte-li Fotky na iCloudu, lze sdílet více fotek v plné jejich kvalitě prostřednictvím odkazu na iCloud. Takto vygenerovaný odkaz bude k dispozici po 30 následujících dnů. Tuto nabídku najdete opět pod symbolem sdílení. S určitým okruhem lidí pak můžete využít také sdílená alba vázaná na iCloud. Jak ta fungují si projdeme v následujícím díle.

Návrhy pro sdílení 

Vaše zařízení vám umí doporučovat sady snímků z určité události, které byste pro svůj charakter mohli chtít sdílet. Díky chytrým algoritmům, které umí i určit, kdo je na snímku přítomný, vám automaticky navrhne takový kontakt. Jakmile takovou fotografii nasdílíte někomu na jeho iOS zařízení, bude ten vyzván, aby naopak sdílel on své fotografie ze stejné události s vámi. Podmínkou je ale také to, že musíte mít oba zapnutou službu Fotky na iCloudu. Na sdílené fotky však může koukat kdokoli.

Chcete-li takové vzpomínky sdílet, klepněte na záložku Pro vás a poté sjeďte dolů na Návrhy pro sdílení. Jednoduše vyberte událost, volbou Vybrat přidejte nebo odstraňte fotografie a poté už zvolte Další a označte osobu nebo osoby, kterým chcete sbírku odeslat. Nakonec vyberte nabídku Sdílet ve Zprávách. 

.