Zavřít reklamu

Síla mobilních telefonů je v tom, že jakmile je aktivujete a spustíte aplikaci fotoaparátu, můžete s nimi ihned pořizovat fotografie a videa. Stačí namířit na scénu a zmáčknout spoušť, kdykoli a (skoro) kdekoli. Není to však jen o pořizování záznamu, ale i o jeho procházení. S iOS 15 navíc Apple vylepšil sekci Vzpomínky. Ty si můžete ještě lépe přizpůsobit, aby byly přesně takové, jak si je pamatujete. 

Vzpomínky v aplikaci Fotky najdete pod záložkou Pro vás. Vytvořil je systém na základě průběhu času, poloze pořízených záznamů, přítomných tváří, ale i tématu. Vyjma retrospektivy, jak vaše děti rostou, zde můžete najít i fotografie se zasněženou krajinou, výpravy do přírody a mnoho dalšího. Se vzpomínkami můžete být spokojeni tak, jak jsou chytrými algoritmy vytvářeny, můžete je ale i upravovat, aby pro vás byly skutečně osobní. Lze upravit nejen hudební podklad (klidně z knihovny Apple Music), ale i samotný vzhled fotek, vzpomínku přejmenovat, změnit délku jejího trvání a samozřejmě přidat nebo naopak odstranit některý obsah.

Vzpomínkové mixy 

Jedná se o novou funkci, která přišla s iOS 15. Jedná se o výběrové kombinace různých skladeb, temp a samotných vzhledů fotografií, které mění vizuální podobu a náladu samotné vzpomínky. Najdete zde kontrastní, teple nebo chladně světlý, ale i teple bledý nebo třeba film noir. Celkem je přítomno na 12 možností vzhledů, aplikace vám však obvykle nabízí jen ty, u kterých si myslí, že je jejich použití vhodné. Chcete-li vybrat takový, který zde nevidíte, stačí zvolit ikonu tří protnutých kruhů. 

  • Spusťte aplikaci Fotky. 
  • Vyberte záložku Pro vás. 
  • Zvolte danou vzpomínku, kterou chcete editovat. 
  • Při přehrávání na ni klepněte, aby se vám zobrazily nabídky. 
  • Vyberte ikonu noty s hvězdičkou v levém dolním rohu. 
  • Přejížděním doleva určete ideální vzhled, který chcete použít. 
  • Klepnutím na ikonu noty se symbolem plus můžete určit hudební podklad.

Změnit samozřejmě můžete i název nebo podtitul. Stačí k tomu klepnout na ikonu tří teček v pravém horním rohu a vybrat volbu Změnit název. Po zadání textu stačí klepnout na Uložit. Délku vzpomínky pak volíte pod stejnou nabídkou tří teček, kde je níže na výběr z voleb: krátkástřední dlouhá. Jestliže zde vyberte volbu Správa fotek, tak výběrem nebo naopak odebráním zobrazených snímků můžete editovat obsah své vzpomínky. Klasickou ikonou sdílení se pak můžete se vzpomínkami podělit mezi rodinou a přáteli.

.