Zavřít reklamu

Když společnost Apple představila světu operační systém iOS 12, uvedla coby jeho součást také novou nativní aplikaci s názvem Zkratky Siri. Aplikace nabízí uživatelům možnost relativně snadného vytvoření nejrůznějších zkratek, kterými mohou zvýšit svou produktivitu, usnadnit si každodenní život, ovládat prvky své chytré domácnosti nebo provádět úlohy všeho druhu na svých iOS zařízeních. Zatímco zpočátku nabízela podporu Zkratek Siri jen hrstka nativních Apple aplikací, postupně tuto podporu začali nabízet také vývojáři aplikací třetích stran. Tento týden mezi ně přibyla také společnost Google, která podporu Zkratek Siri nově zavedla u své iOS aplikace Gmail.

Podporu Zkratek přináší Gmail pro iOS ve své nejnovější aktualizaci. Aktuálnost aplikace ve vašem iOS zařízení si můžete snadno ověřit v App Store, kde klepnete na svou ikonku v pravém horním rohu. V Gmailu pro iOS je zatím k dispozici pouze zkratka, umožňující odeslání e-mailu. Zkratku nastavíte následujícím způsobem:

  • Spusťte aplikaci Gmail.
  • V levém horním rohu okna aplikace klepněte na ikonku tří linek.
  • Zajeďte dolů k položce „Nastavení“ a klepněte na ni.
  • V nastavení vyberte účet, u kterého chcete zkratku nastavit, a klepněte na něj.
  • Zhruba v polovině obrazovky vyberte v menu položku „Zkratky pro Siri“ a klepněte na ni.
  • V seznamu vyberte zkratku a přidejte ji klepnutím na tlačítko „+“ vlevo od jejího názvu.

 

Firma Apple svou aplikaci Zkratky Siri neustále vylepšuje. V operačním systému iOS 13 se Zkratky dočkaly řady nových funkcí a možností, z nichž nejvýraznější je automatizace. Počet aplikaci, které nabízí podporu Zkratek Siri, se neustále rozšiřuje. Pokud chcete zjistit, která z aplikací ve vašem iPhonu Zkratky podporuje, je nejjednodušším řešením spustit aplikaci Zkratky a v pravém dolním rohu klepnout na Galerie. V sekci s názvem „Zkratky z vašich aplikací“ pak uvidíte seznam aplikací, umožňujících přiřazení zkratky. Zkratky k jednotlivým aplikacím z tohoto seznamu přidáte klepnutím na ikonku „+“. Automatizace pak můžete jednoduše nastavit po klepnutí na kartu „Automatizace“ ve středu spodního panelu. Automatizaci pak vytvoříte po klepnutí na tlačítko „+“ v pravém horním rohu, kdy už jen stačí nastavit podmínky a jednotlivé akce.

.