Zavřít reklamu

Již před několika měsíci, konkrétně letos v září, nás Googlu informoval o tom, že přináší podporu tmavého režimu do jeho aplikace Gmail. Mezitím, co na Androidu 10 už je tmavý režim k dispozici v rámci Gmailu na všech zařízeních, tak v případě iOS tomu tak rozhodně není. Tmavý režim přišel do jablečných zařízení společně s iOS 13 (iPadOS 13), avšak ten lze promítnout pouze do systémových aplikací. Pokud tmavý režim chtěli využívat i aplikace třetí strany, museli je vývojáři dodělat. Touto cestou se samozřejmě vydal i Google. Tmavý režim v rámci Gmailu se postupně rozšiřuje mezi všechny uživatele. Pojďme se společně v tomto návodu podívat, jak zjistit, zdali už je tmavý režim v Gmailu k dispozici i pro vás, a popřípadě jak jej aktivovat.

Jak v Gmailu aktivovat tmavý režim

Na vašem iPhonu či iPadu s iOS 13, respektive iPadOS 13, otevřete aplikaci Gmail. Jakmile se načtou všechny e-maily, tak v levém horním rohu klikněte na ikonu tří čar pro otevření hlavního menu. Zde poté sjeďte úplně dolů, kde najdete možnost s názvem Téma (či podobně, v angličtině Theme). Zde už si poté stačí zvolit, zdali chcete aktivovat světlý či tmavý režim, anebo přepínání nechat na systému samotném. První uživatelé mohou tmavý režim v Gmailu aktivovat ve verzi 6.0.191023. Pokud záložku s možností změny režimu nevidíte, tak zkuste aplikaci ukončit a znovu zapnout.

Pokud se vám ani poté možnost vybrání režimu nezobrazí, tak musíte počkat, dokud nedojde řada i na vás. Tmavý režim dokáže výrazně zlepšit výdrž baterie, a také chrání v nočních hodinách vaše oči. Ty poté nejsou tolik unavené a zároveň by se vám eliminací modrého světla mělo lépe usínat. Pokud máte iOS 11 či iOS 12, tak není třeba zoufat – i v těchto operačních systémech se možnost přepnutí tmavého režimu v Gmailu zobrazí. Namísto záložky se však tito uživatelé dočkají pouze přepínače pro aktivaci či deaktivaci tmavého režimu.

.