Zavřít reklamu

Google se konečně opět objevil s aplikací na iPhone a hned zkraje musím říct, že to stojí za to. Google dnes vydal iPhone aplikaci Google Earth! Aplikace není nijak komplikovaná, po spuštění se Vám zobrazí zeměkoule a na obrazovce budete mít v každém rohu nějakou ikonku. Jedna na vyhledávání, druhý je kompas, třetí je zaměření Vaší pozice a čtvrtá je na nastavení.

Vyhledávání funguje perfektně, pamatuje si poslední vyhledávané termíny, při překlepu se Vás zeptá, jestli jste náhodou nehledali jiný termín a nabídne možnost, dokáže hledat hledané místo nejblíže k Vám či pokud existuje více výsledků, tak Vám je všechny nabídne. Kompas ukazuje sever a po zmáčknutí „vycentruje“ mapu tak, aby byl sever nahoře.

Mapa se ovládá dotykově a to tak, že jedním prstem scrollujete, funguje zde typické přibližování dvěma prstama a dva prsty také dokáží naklánět mapu. Naklánět mapa se dá i pouhým natáčením iPhonu. V nastavení je toho ale více.  Můžete si zde zapnout zobrazování ikonek fotek, které se k danému místu nachází v Panoramiu či zde můžete zapnout ikonku Wikipedie, která Vám prozradí fakta o tomto místě.

Google Earth umí zobrazovat povrch v 3D. Zde sice na některých místech dochází k deformaci kvality zobrazení mapy, ale třeba u Grand Canyonu je to nádhera. Musím říct, že iPhone se u této aplikace pořádně zapotí. Osobně bych raději doporučil vypnout auto naklánění dle pohybu iPhonu a možná i 3D povrch, pokud ho zrovna nepotřebujete. Prohlížení map je tak pohodlnější.

Jelikož je aplikace zdarma, tak nelze než doporučit ke stáhnutí. Na tomto místě bych ještě připoměl fakt, že se ve firmware pro iPhone ve verzi 2.2 objeví Street View aneb v některých částech světa velice kontroverzní věc, kde odpůrcům vadí přílišné zasahování do soukromí. 

.