Zavřít reklamu

Jeden z hlavních představitelů Googlu, Jeff Huber, zčeřil vody sociální sítě Google+. Vyjádřil se, že se těší, až uživatelům iOS poskytne skvělý zážitek z používání map od Googlu. Ačkoliv Google pro platformu iOS poskytuje aplikace jako Google Earth a Google Latitude, kterých by se tento výrok teoreticky mohl týkat, je spíše pravděpodobné, že Huber naráží na novou potencionální aplikaci poskytujícím mapy od Googlu i uživatelům iOS 6.

Apple totiž poprvé od uvedení firmware (později přejmenovaného na iOS) v roce 2007 změní dodavatele. Mapové podklady v nové verzi iOS, která byla představena na letoším WWDC a mezi běžné uživatele se dostane na podzim, již neponesou jakoukoli stopu společnosti Google. Někteří vývojáři se po odzkoušení bety iOS 6 zhrozili a po internetu lze najít články o „mizerných mapách“. Skepse vůči této novince je ale zatím předčasná, Apple má ještě tři měsíce na dokončení finální verze.

Do svých map Google investuje nezanedbatelnou část svých prostředků a určitě je považuje za podstatnou součást svého byznysu. Logické je, že zmizet z tak populárního operačního systému, jako je iOS, není pro firmu žádoucí. Google se naopak pokouší o co největší expanzi v tomto sektoru, čehož se snaží docílit například poskytováním svého API aplikacím třetích stran, jako jsou Foursquare a Zillow.

Kromě této zajímavé zprávy vyvolávající nové spekulace se Jeff Huber zmínil také o tom, že tým okolo Street View vytvořil exponát oslavující jejich úspěchy na poli revolučního mapování ve 3D do Muzea počítačové historie (Computer History Museum) v kalifornském Mountain View.

Zdroj: 9to5Mac.com
.