Zavřít reklamu

Vítáme vás u dnešního čtvrtečního IT souhrnu, ve kterém vás již tradičně každodenně informujeme o novinkách a informacích ze světa technologií, kromě společnosti Apple. V dnešním souhrnu se v rámci první novinky podíváme na novou aplikaci od Googlu, ve druhé novince se společně podíváme na novou mapu, která se objeví v chystaném remaku hry Mafia, a v poslední novince si řekneme více o možném obrovském nárůstu výkonu u chystané grafické karty od nVidie.

Google vydal novou aplikaci pro iOS

Někteří uživatelé si myslí, že aplikace od Googlu nelze provozovat na konkurenčních zařízeních, například od Applu (a naopak). Opak je však pravdou a mnoho uživatelů dává přednost právě konkurenčním aplikacím oproti těm nativním. Dnes jsme se od společnosti Google dočkali představení nové aplikace pro iOS, která dostala název Google One. Tato aplikace je určená především pro sdílení fotografií, videí, kontaktů, kalendářů, různých záloh a mnoha dalších dat mezi jednotlivými uživateli. Pokud si aplikaci Google One stáhnete, tak získáte 15 GB úložiště zdarma, což je pro porovnání s iCloudem od Applu 3x více. I tohle by mohlo uživatele přesvědčit k tomu, aby začali tuto službu využívat. V Google One bude možné spustit správce souborů, díky kterého budou uživatelé schopni pracovat s úložištěm Google Drivu, Google Photos a Gmailu. K dispozici je také předplatné za 1.99 dolarů, kdy uživatel získá větší úložiště, které může sdílet až s pěti členy rodiny. Google One byl až doteď k dispozici pouze na Android, co se týče dostupnosti na iOS, tak podle slov Googlu se jej dočkáme již brzy.

google one
Zdroj: Google

Prohlédněte si novou mapu z remaku hry Mafia

Před pár měsíci jsme se (konečně) dočkali oznámení remaku původní hry Mafia, společně s remasterem Mafie 2 a 3. Zatímco remasterovaná „dvojka“ a „trojka“ tolik pozornosti nezískaly, tak remake původní Mafie bude s největší pravděpodobností legendární. Hráči o remake tohoto českého herního skvostu prosili opravdu dlouhá léta a je rozhodně dobře, že se dočkali. Po oznámení remaku Mafie se objevily různé otazníky, nejdříve ohledně češtiny a českého dabingu, později ohledně obsazení. Českého dabingu se naštěstí dočkáme a kromě toho hráče potěšilo také obsazení dabérů, které v případě (nejen) dvou hlavních postav, Tommyho a Paulieho, zůstává stejné jako v případě původní Mafie. Tommyho tedy bude dabovat Marek Vašut, Paulieho poté legendární Petr Rychlý. Remake hry Mafia měl původně vyjít v srpnu, avšak před několika dny nás vývojáři informovali o odkladu, a to na 25. září. Hráči tento odklad samozřejmě vzali víceméně v pohodě a argumentují, že si raději zahrají pořádnou a dokončenou hru, než aby hráli nedodělávku a něco, co by pověst Mafie kompletně zkazilo.

O remaku Mafie toho tedy nyní víme už víc než dost. Kromě zmíněných informací nám byl před několika dny přinesen také samotný gameplay z hry (viz výše). Po zhlédnutí se hráči rozdělili do dvou skupin, kdy první skupině se nová Mafia líbí a druhé samozřejmě ne. Prozatím však samozřejmě hra nevyšla a soudit bychom měli právě až poté, co si každý z nás remake Mafie zahraje. Dnes jsme se od vývojářů dočkali dalšího vyzrazení informací – konkrétně se už nyní můžeme podívat na to, jak bude vypadat mapa v remasteru Mafie. Jak jistě tušíte, tak se žádné velké změny nekonají. Došlo pouze ke změně názvů některých lokací a k přemístění Salieriho baru. Na fotku původní a nové mapy se můžete, společně s dalšími obrázky, podívat v galerii níže.

Obrovský nárůst výkonu u chystané karty od nVidie

Pokud sledujete dění ohledně společnosti nVidia, tak už jste zajisté postřehli, že se tento známý výrobce grafických karet chystá představit novou generaci jeho karet. Jednou z těchto nových karet by měla být také nejvýkonnější nVidia RTX 3090. Co se týče výkonu, tak prozatím nebylo vůbec jasné, jak na tom tyto karty konkrétně budou. Před několika hodinami se však na Twitteru od známých leakerů objevily informace, které o výkonu zmíněné RTX 3090 hodně prozrazují. V porovnání s momentálně dostupnou RTX 2080Ti by měl být nárůst výkonu v případě RTX 3090 až 50%. V rámci výkonnostního testu Time Spy Extreme by tedy měla RTX 3090 dosahovat na skóre okolo 9450 bodů (6300 bodů v případě 2080Ti). Dochází tak k atakování hranice 10 tisíc bodů, přes kterou by se dost možná měli dostat někteří uživatelé, kteří se po vydání rozhodnou pro overclock této grafické karty.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více