Zavřít reklamu

Nové iPhony XR, XS a XS Max přináší jen minimum nových funkcí. Avšak jednou z těch nejzajímavějších je Depth Control, díky které lze u portrétních fotografií upravovat hloubku ostrosti, a to jak dodatečně, tak i během focení. Ačkoli je tedy oficiálně funkce dostupná jen na nejnovějších iPhonech, i tak existuje způsob, jak editovat hloubku ostrosti na modelech jako iPhone 7 Plus, 8 Plus a X.

Podle slov Applu umožňují Depth Control hned dvě nezbytnosti – procesor A12 Bionic a nový fotoaparát, resp. jejich vylepšený způsob pořizování portrétů. I navzdory tomuto tvrzení je ale možné upravovat hloubku ostrosti i na starších iPhonech. Stačí vám k tomu šikovná aplikace z App Store a fotografie pořízená v režimu Portrét, která obsahuje všechna potřebná data.

Jak upravovat hloubku ostrosti na starších iPhonech:

  1. Stáhněte a spusťte aplikaci Darkroom.
  2. V levém dolním rohu obrazovky otevřete album Depth Effect a vyberte vámi zvolenou fotografii.
  3. Po otevření fotky zvolte na spodní liště třetí ikonu zleva (tři posuvníky).
  4. Nyní si můžete posuvníkem Blur s hloubkou ostrosti pohrát. Pokud se posuvník nachází úplně vpravo, je hloubka ostrosti taková, jakou ji vyfotil iPhone na portrétní režim.

V aplikaci Darkroom můžete také upravit perspektivu obrázku, použít velké množství filtrů včetně vámi vytvořených, změnit formát fotografie, orámovat ji či upravovat live photos. Umožňuje úpravu fotek v rozlišení až do 120 mpx a také u formátu RAW, který je u fotografů oblíbený. Změnit můžete také jas, kontrast, stíny, šum, světlo, černý bod nebo barvy.

Několik ukázek před a po úpravě:

.