Zavřít reklamu

Apple přišel již před několika lety s naprosto revoluční funkcí v oblasti fotografií – Live Photos. Díky této funkci dokáže váš iPhone při vyfocení fotografie zaznamenat pár sekund videa před a po spuštění spouště. Po pořízení si tedy v galerii můžete podržení prstu na fotografii nechat přehrát krátké video společně se zvukem. Fotografie všeobecně patří mezi jeden z nejlepších způsobů pro zaznamenání vzpomínky a právě díky Live Photos můžete na vše zavzpomínat ještě intenzivněji. Jednu nevýhodu ale Live Photos mají – zabírají hodně místa v úložišti, což je problém především v případě, že máte iPhone s malým úložištěm. Pojďme se společně podívat, jak Live Photos na iPhone kompletně deaktivovat.

Jak na iPhone kompletně deaktivovat Live Photos

Někteří z vás si nyní možná řeknou, že je deaktivace Live Photos jednoduchá – prakticky stačí přejít do aplikace Fotoaparát a klepnout na ikonu Live Photos. V tomto případě ale Live Photos deaktivujete jen do té doby, dokud aplikaci Fotoaparát neopustíte. To znamená, že po opětovném spuštění se Live Photos opět aktivují. Pojďme se tedy podívat, jak Live Photos deaktivovat kompletně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže a klepněte na kolonku Fotoaparát.
  • V rámci této sekce Nastavení pak v horní části rozklikněte možnost Zachovat nastavení.
  • Nakonec stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali možnost Live Photo.

Výše uvedeným způsobem jste docílili toho, že se po opuštění aplikace Fotoaparát zachová nastavení Live Photos. Pokud jste tedy provedli deaktivaci Live Photos, tak po opětovném spuštění aplikace Fotoaparát nedojde k opětovné aktivaci této funkce. Zkrátka a jednoduše, pokud Live Photos po provedení výše uvedeného postupu deaktivujete, tak zůstanou deaktivované do té doby, dokud je opět ručně neaktivujete. Tak stejně můžete nastavit zachování nastavení pro režim fotoaparátu a pro kreativní ovládání.

live_photos_fotoaparat
Zdroj: Fotoaparát v iOS
.