Zavřít reklamu

Aplikace Google Photos je na světě již dlouhou dobu. Nyní však získává atraktivní funkci, která by její oblibu i míru využívání mohla značně zvýšit. Google Photos ve verzi pro iOS i Android jsou totiž nově obohaceny o funkci optického rozpoznávání textu, která výrazně rozšiřuje možnosti využití aplikace.

Funkce optického rozpoznání znaků (OCR) umožňuje přečíst text na fotografii a dodatečně s ním pracovat například ve vyhledávači, případně ho kopírovat a vkládat do dokumentů. Tuto funkci již využívá například Google Překladač pro mobilní zařízení.

Jak funkci rozpoznávání textu v Google Photos používat:

  • V aplikaci Google Photos vyberte snímek obrazovky nebo libovolnou fotografii, na které se nachází nějaký text.
  • Klepněte na ikonku Google Lens v dolní liště.
  • Vyberte požadovaný text.
  • Zvolte, jak chcete s textem dále naložit.

Google Photos umožňují zadaný text přeložit, vyhledat Googlem nebo sdílet. Příchod OCR do aplikace potvrdil na svém twitterovém účtu i samotný Google. Uživatelé dostanou postupem času také možnost vyhledávat fotografie podle obsaženého textu (funkce Google Lens).

google photos

Aktualizace je zpřístupňována postupně, přičemž přednostně ji dostávají uživatelé se systémem Android. Funkce Google Lens, která byla původně výhradní součástí smartphonů Google Pixel, slouží k rozpoznávání objektů na fotografiích a následné práci s příslušnými výsledky. U většiny zařízení je Google Lens součástí mobilní verze aplikace Google.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.