Zavřít reklamu

Google oznámil spuštění služby Play Pass, která si klade za cíl konkurovat nové herní službě Apple Arcade. Nabídka přitom nevypadá vůbec špatně.

Při přímém srovnání Google Play Pass a Apple Arcade najdeme mnoho společného. Obě služby stojí 4,99 USD (tedy 139 Kč) měsíčně, obě obsahují katalog her a obě se budou nadále rozšiřovat. V žádné službě nejsou hry s dodatečnými mikroplatbami nebo reklamou. Předplatné lze v obou případech sdílet v rámci rodinného paušálu.

Google Play Pass no ads

Google však nespoléhá pouze na exkluzivní tituly. Naopak do nabídky zahrnul celkem 350 her z už existujícího katalogu, které splňují výše zmíněné podmínky. Apple chce spoléhat na exkluzivní tituly vytvořené speciálně pro svou službu Apple Arcade anebo alespoň na tituly, které budou po určitou dobu exkluzivně v Arcade, než budou portovány i na jiné platformy.

Díky výběru ze současné nabídky her má Google Play Pass mnohem širší nabídku a hlavně rozmanitost. Apple Arcade měla dle původního ohlášení nabízet přes 100 titulů, ale prozatím se blížíme zhruba sedmdesáti. Nové tituly budou v obou službách přibývat pravidelně každý měsíc.

Google chystal Play Pass už rok

Google hodlá vývojáře platit podle uživatelské aktivity v dané aplikaci. Momentálně není příliš jasné, co si pod tímto máme představit. Jeden z výkladů hovoří o aktivním čase stráveném v dané hře, tedy času u obrazovky.

Dle předchozích informací však Google plánoval Play Pass už od roku 2018. Od června letošního probíhalo interní testování a nyní je služba hotová.

V první vlně se dočkají zákazníci na území USA. Další země budou postupně následovat. Play Pass nabízí 10 dní zkušební doby a posléze je účtován poplatek 4,99 dolarů.

Google rovněž nabízí promo akci, díky které lze předplatné získat za zvýhodněnou cenu 1,99 dolaru měsíčně po dobu jednoho roku.

Zdroj: Google

.