Zavřít reklamu

Funkce Google Street View v Google Maps od dnešního dne funguje i v České Republice. Na několika místech České Republiky se tedy můžete virtuálně procházet. A Street View samozřejmě funguje i v iPhone.

Google Street View nepokrývá celé území ČR, ale pouze několik vyvolených map. Ve Street View také prozatím chybí místa, která projížděla mobilnější tříkolka. Tyto oblasti ale budou pravděpodobně přidány později. Vytípnul jsem pro vás současné pokrytí ČR.

Krom adresy maps.google.com lze Google Street View snadno aktivovat i v iPhone. Když vyhledáte oblast, která byla nafocena, tak u názvu objektu bude ikonka Street View. Pokud na ni kliknete, tak se můžete rozhlížet po okolí na dané adrese.

Pro zasmání jsem vám přidal ještě video, které humorně představuje, jak funguje ochrana soukromí v Google Street View. Určitě doporučuji ke zkouknutí, především pro příznivce krátkého animovaného filmu.

Zakladatel Apple magazínu Jablíčkář.cz, nyní píší články pouze na téma nejlepší aplikace pro iPhone, iPad a Mac OS na serveru AplikaceDne.cz a krátké novinky a postřehy naleznete i na mém Twitter účtu @janzdarsa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Super.. jsem zvědavý kdy uvidíme i nějaké jiné město jak Prahu. Ne že by to nebylo zajímavé koukat po Praze.. na špinavé chodníky.. .. Možná bych jenom trošku brzdil z tím titulkem „Google Street View již i v ČR“. MOhlo by tam bý spíše „Google Street View již i v Praze“. Pro nás mimo prahu ohromný přínos.. ;-) Myslím že ani nebudu moci usnout ;-)

    Mám dotaz, když si v Safari najdu maps.google.com najedu na ulici „pajduláčkem“, hodí mě to požadavek na Adobe Flash Player. Co dál, to teda fakt nevím? V iPhonu přece flash player nefunguje? Nebo se mýlím? Dík za radu. J.

    Dík za rychlou odpověď, ale když to pustím v app Mapy, tak se sice dostanu na mapy, kde je v levém rohu dole napsáno Google, ale není tam nikde ovládání Street (ten „pajduják“). Sorry za „lamí“ dotaz :-) J.

    FW nahraný minulý týden 3.1 iPhone 3GS – 32GB Ve Street view na PC je moje ulice OK,dokonce jsem tam našel svoje auto s rozmazanou spz. V iPhonu v Mapách zadám adresu vyhledat, objeví se na mapě jak satelitní tak hybridní červený špendlík a modrý bod s pulsujícím kruhem okolo. A taky nápis ulice s modrou šipečkou na rozkliknutí.Když rozkliknu,objeví se stránka s podrobným popisem a tlačítky Navigovat se a odsud. A také Přidat do kontaktů, Sdílet místo a Přidat do záložek. A ten zatracenej pajdulák nikde :-( Prosím, co dělám blbě?? J.

celý text

Čtěte více.