Zavřít reklamu
iWant

Jak na Split View na Macu

iWant

Split View je skvělá a užitečná funkce, jejíž použití je možné i na Macu. Umožňuje práci ve dvou oknech zároveň. Ovládnout správně Split View na Macu je sice o něco komplikovanější, než na iPadu, určitě ale stojí za to si tento postup v rámci pohodlnější a efektivnější práce osvojit.

Zatímco aktivace Split View na iPadu zahrnuje přetažení požadované aplikace z Docku na pracovní plochu, Split View na Macu funguje na principu práce s okny. Jak na Macu „přetáhnout“ okno na plochu? Je to velice jednoduché – práce s okny v rámci Split View se v podstatě nijak neliší od způsobu, jakým s okny na Macu pracujeme dnes a denně.

  • Pro správné spuštění funkce Split View na Macu je důležité, aby jedno z oken aplikace, se kterými chcete v tomto režimu pracovat, bylo zmenšené. Okno zmenšíte jedním krátkým kliknutím na zelené tlačítko v levém horním rohu.
  • Okno druhé požadované aplikace otevřete v klasickém režimu a na zelené tlačítko v levém horním rohu pro změnu kliknete dlouze – okno by se vám automaticky mělo přesunout v obdélníkovém tvaru k levé straně obrazovky.
  • Na pravé straně obrazovky by se vám pak měly zobrazit miniatury oken aplikací, které lze spustit v režimu Split View. Pak už stačí jen aktivovat tu správnou aplikaci jednoduchým kliknutím na její miniaturu.
  • Šířku oken můžete snadno měnit posunutím černé dělicí čáry, která se nachází mezi nimi. Zatímco okna ve Split View na iPadu můžete mít zobrazena buďto v klasickém poměru 50:50, nebo v poměru 70:30, na Macu v tomto ohledu neexistuje žádné omezení.
  • Režim Split View lze opustit dvěma různými způsoby – po kliknutí na zelené tlačítko se vám dané okno zobrazí v normálním režimu, další možností je stisk klávesy Esc.

Mission Control

Další cesta k zobrazení dvou oken aplikací vedle sebe vede přes Mission Control. Mission Control můžete aktivovat buďto stiskem klávesy F3, přejetím čtyřmi prsty po trackpadu směrem nahoru, dvojitým poklepem dvěma prsty na Magic Mouse nebo kliknutím na příslušnou ikonku v Docku nebo Launchapdu (ten spustíte klávesou F4).

  • Jedním z výše uvedených způsobů spusťte Mission Control.
  • V panelu v horní části obrazovky vyberte požadovanou aplikaci a přesuňte její miniaturu na miniaturu jiné aplikace.