Zavřít reklamu

Včera odpoledne se na webu objevila poměrně zajímavá informace o tom, že společnost GoPro vzdává svůj boj o pozici na trhu v segmentu dronů. Podle informací pocházejících z hospodářských výsledků společnosti to vypadá, že se GoProchystá doprodat veškeré své skladové zásoby co má, a s dalším vývojem či výrobou již nepočítá. V rámci společnosti by měla zaniknout celá divize, která měla vývoj dronů na starosti. O práci tak přijde i větší množství lidí.

Je to necelý rok a půl, co společnost GoPro představila svůj první (a dnes už víme, že poslední) dron s názvem Karma. Mělo jít o jakéhosi konkurenta dronů z nižších tříd nabídky DJI a ostatních výrobců, kteří se na tzv. akční drony specializovaly. V GoPro chtěli spojit jejich skvělé a prověřené akční kamery s něčím, co v tu dobu nabíralo na síle neboť to byl právě rok 2016, který zaznamenal masivní nárůst prodejů těchto „hraček“. Jak se zdá, byznys plán v tomto segmentu se příliš nenaplnil a působení společnosti v tomto segmentu pomalu ale jistě končí. Naopak v ohledu akčních a outdoorových kamer patří podle různých testů a srovnání stále mezi absolutní špičku na trhu.

Společnost tak reaguje na nepříznivé finanční výsledky, kterých za posledních několik kvartálů dosahuje. Výsledky za poslední čtvrtletí byly nejhorší od roku 2014 a to se společnost v prosinci uchýlila ke kroku, v rámci kterého o 100 dolarů zlevnila populární kamery Hero 6 Black – aby oživila prodeje. Samotné drony Karma se potýkaly s problémy již od začátku, byť byly počáteční prodeje velmi nadějné. První modely trpěly chybou, díky kterým se vypínaly ve vzduchu, a na jejichž základě musela proběhnout svolávací akce. Na konkurenci pak GoPro se svým dronem nikdy nedosáhla. O práci tímto krokem přijde více než 250 zaměstnanců. Není také zcela jasné, jak to bude dále s podporou.

Zdroj: Appleinsider

.