Zavřít reklamu

Patříte mezi příznivce populárních akčních kamer GoPro a nemůžete se dočkat vydání očekávané novinky s názvem GoPro Hero 10 Black? Naštěstí pro vás se na internetu tento týden objevil únik fotografií i technických specifikací této připravované kamery, díky kterým si můžete udělat o něco jasnější představu o tom, na co se vlastně můžete těšit. V druhé části našeho dnešního souhrnu dne bude po menší přestávce opět řeč o aplikaci Clubhouse, která se ve své nejnovější aktualizaci dočkala prostorového zvuku.

Clubhouse získává prostorový zvuk

Provozovatelé audio chatovací platformy Clubhouse se rozhodli, že svým zákazníkům opět o něco více zpříjemní její používání. Tentokrát se jedná o podporu prostorového zvuku, která byla zavedena v nejnovější aktualizaci aplikace Clubhouse pro operační systém iOS. Zmíněná aktualizace byla oficiálně vydána tuto neděli. Díky prostorovému zvuku by uživatelé měli při poslechu jednotlivých místností získat pocit, jako by se skutečně nacházeli ve skutečné místnosti plné dalších lidí. Prostorový zvuk bude v rámci aplikace Clubhouse podle jejích tvůrců samozřejmě nejlépe fungovat při poslechu do sluchátek. Na oficiálním twitterovém účtu platformy Clubhouse se zároveň objevil nový příspěvek s videem, díky kterému si uživatelé mohou udělat lepší představu o tom, jak vlastně prostorový zvuk v Clubhousu funguje.

V současné chvíli si prostorový zvuk mohou v rámci audio chatovací aplikace Clubhouse vychutnat zatím jen majitelé iOS zařízení, podle tvůrců aplikace by se ale co nevidět měli této funkce dočkat také majitelé chytrých zařízení s operačním systémem Android. Prostorový zvuk si v poslední době získává čím dál větší popularitu u všech možných produktů – společnost Sony například implementovala 3D zvuk do své herní konzole PlayStation 5.

Únik nové vlajkové lodi mezi akčními kamerami GoPro

Na internetu se tento týden objevil údajný únik fotografií a technických specifikací chystaného nového modelu akční kamery GoPro Hero 10 Black. Server WinFuture, na kterém se loni touto dobou objevily úniky přepracované GoPro Hero 9 Black, uvedl, že zmíněný připravovaný model by se v některých směrech měl velmi podobat tomu loňskému. Výkon ale bude odlišný – GoPro Hero 10 Black by měla být osazena velice výkonným procesorem GP2, díky kterému nabídne například podporu pro natáčení 5.3K videí při 60 fps, nebo pro natáčení 4K videí při 120 fps. Loňský model v tomto směru nabízel podporu 5K záznamu při 30 fps a 4K záznamu při 60 fps. Akční kamera GoPro Hero 10 Black by rovněž měla nabídnout možnost snímání 2.7K videí při 240 fps.

Akční kamera GoPro Hero 10 Black by měla být rovněž opatřena zcela novým obrazovým senzorem, díky kterému by rozlišení fotografií mělo stoupnout z původních 20 megapixelů na 23 megapixelů. Vylepšení by se měl dočkat také software HyperSmooth 4.0, zajišťující stabilizaci obrazu, stejně jako software TimeWarp 3.0 pro časosběrná videa. Samozřejmostí by měla být voděodolnost do 10 metrů, možnost ovládání dotykem i hlasem a další funkce.

.