Zavřít reklamu

Roguelitů a rogueliků, tedy her, které vás nutí se neustále zlepšovat, neboť každá smrt znamená nutnost rozehrání nového dobrodružství, vycházejí v posledních letech kvanta. Přitom se jen hrstka z nich dokáže zapsat do videoherní historie jako projekty, které nabízejí záplavě takových titulů něco originálního. A zatímco karetní subžánr našel svého boha ve Slay the Spire a frenetického bojování si nejvíc užijete v Hadesovi, pokud toužíte po metodičtějším odstraňování nepřátel a průzkumu světa ve stylu metroidvanií, nemůžete si vybrat lépe než oceňované Dead Cells.

Hra od studia Motion Twin nabízí komplexně propojený dvourozměrný svět, který budete objevovat v kůži neustále umírajícího válečníka. Hlavní roli ve všudypřítomných soubojích přitom hraje rozvaha a schopnost naučit se bojové taktiky různorodých nepřátel. S bezmyšlenkovitým sekáním se tady opravdu moc daleko nedostanete. V porážení různých kostlivců a démonů vám však přijdou na pomoc rozmanité zbraně a nabídka speciálních schopností, jež udělají z každého průchodu zcela unikátní zážitek.

Pokud vám ani takové variace nejsou dost, nabízí Dead Cells i každodenní výzvy, jež otestují vaše schopnosti specificky vybranými vlastnostmi nové hry. Po úspěšných průchodech na vás také čekají i tři stáhnutelné obsahy v podobě DLC Rise of the Giant, The Bad Seed a Fatal Falls, kdy každé z nich přidává několik nových úrovní a nové bosse. Pokud se vám u Dead Cells nechce sedět u počítače, můžete si ho stáhnout i na mobilní zařízení s iOS.

  • Vývojář: Motion Twin
  • Čeština: Ne
  • Cena: 16,24 euro
  • Platforma: macOS, iOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.9 nebo novější, procesor Intel i5 nebo lepší, 2 GB operační paměti, grafická karta s podporou OpenGL 3.2+, 500 MB volného místa na disku

 Hru Dead Cells můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více