Zavřít reklamu

Jablečné telefony se dodnes představily v nejrůznějších barevných provedeních. Ačkoliv Apple s příchodem na trh chytrých telefonů nastavil poměrně jasný trend v podobě neutrálních barev, postupem času od nich mírně upustil a začal naopak experimentovat. Od běžné černé, stříbrné a vesmírně šedé jsme se tedy dostali k živé červené, zelené, fialové a k mnoha dalším. Nejnovějším přírůstkem je pak včera představený iPhone 14 (Plus). Ačkoliv k odhalení této řady došlo již v září 2022, Apple nyní rozšířil svou nabídku o zbrusu nový iPhone 14 ve žlutém provedení, po jehož boku se o slovo zároveň přihlásily jarní silikonové MagSafe kryty a řemínky pro Apple Watch.

Jak už jsme ale zmínili výše, Apple začal s barvami experimentovat již před lety. Vůbec poprvé do světa barev gigant zabředl v roce 2013, a to konkrétně představením telefonu iPhone 5C. Ten přišel v bílém, růžovém, žlutém, modrém a zeleném provedení a jednalo se tedy o vůbec první smartphone od Applu, který se dočkal svěže žluté barvy. iPhone 5C však příliš úspěchu nesklidil, ba právě naopak. Zároveň se jednalo o první jablečný pokus přinést na trh levnější telefon, který však víceméně selhal. V následujících letech se proto Apple vrátil k původnímu modelu představování modelů v neutrálnějších barvách, respektive ve vesmírně šedé, stříbrné, případně v růžově zlaté variantě. Další změna přišla až s iPhony 7, které byly k dostání v růžově zlatém, zlatém, stříbrném, černém a červeném provedení.

Vraťme se ale k naší žluté. Pokud se řadíte mezi příznivce této barvy, pak jste si od vydání iPhonu 5C museli na další žlutý iPhone počkat hned několik let. Další takový model přišel až v roce 2018. Opět se jednalo o „levnější“ telefon s označením iPhone XR, u něhož gigant z Cupertina vsadil na (PRODUCT)RED, bílé, korálové, černé, modré a samozřejmě žluté provedení. Nyní se však Apple konečně trefil přímo do černého a dokázal uspět s levnějším modelem hrajícím živými barvami. Není se proto čemu divit, že se tento úspěch snažil rok na to zopakovat, kdy se světu představil se zařízením iPhone 11 v černém, zelené, fialovém, (PRODUCT)RED, bílém a žlutém provedení.

Cestu žlutých iPhonů nyní uzavírá právě představený iPhone 14 (Plus), který je tak zároveň nejnovějším přírůstkem do rodiny žlutých jablečných telefonů. Za celou dobu existence iPhonů jsme se tedy dočkali celkově 4 generací, které se dočkaly příchodu této barvy. Jak se vám zamlouvá žlutý iPhone? Jedná se o jednu z vašich více oblíbených variant, nebo naopak nejste fanoušky barevnějších telefonů?

.