Zavřít reklamu

Když Apple v roce 2019 představil nový iPhone 11 (Pro), mnoho jablíčkářů dokázal ohromit zcela novým barevným provedením s označením Midnight Green, kterého se dočkaly modely Pro. V té době ale ještě nikdo netušil, že tímto krokem Apple odstartovává zcela novou tradici – každý nový iPhone (Pro) tak přijde v nové unikátní barvě, která má přímo definovat danou generaci. V případě iPhonů 12 Pro pak šlo o odstín tichomořsky modré a u loňské „třináctky“ o horsky modrou a grafitově šedou. Není se tedy čemu divit, že jsou všichni zvědaví, s jakou barvou přijde Apple letos u představení iPhonu 14.

Od představení další generace jablečných telefonů nás dělí už jen pár měsíců. Kalifornský gigant totiž nové vlajkové lodě představuje každým rokem při příležitosti zářijové konference, během které se pomyslná světla reflektorů upínají především na jablečné telefony. Letošní rok by samozřejmě neměl být výjimkou. Se zajímavými informacemi aktuálně přišli leakeři na čínské sociální síti Weiboo, podle nichž by měl Apple letos vsadit na neupřesněný odstín fialové. Máme se na co těšit?

Fialová jako unikátní barva

Jak už jsme uvedli výše, momentálně ještě není jasné, jak bude daný iPhone vlastně vypadat. Prozatím se mluví jen o tom, že by se teoreticky mohl samotný odstín měnit podle úhlu pozorování a lomu světla, což by určitě nebylo na škodu. Ostatně stejně tak je na tom i iPhone 13 v alpsky zeleném provedení. Nechme každopádně tento únik na chvíli být a zaměřme se spíše na samotnou barvu. Když se totiž nad tím zamyslíme, dojde nám, že doteď Apple spoléhal na takzvané neutrální barvy, které padnou prakticky do jakékoliv situace. Řeč je samozřejmě o daných odstínech zelené, modré a šedé.

Mezi jablíčkáři se tak prakticky okamžitě rozjela diskuze o tom, zdali Apple tímto krokem nedělá chybu. Podle některých fanoušků si totiž muži fialový iPhone zkrátka nekoupí, kvůli čemuž by tomuto modelu teoreticky mohly hrozit slabší prodeje. Na druhou stranu se jedná o pouhý názor. Jelikož však s tímto tvrzením souhlasí více jablíčkářů, něco na něm možná bude. Takto s předstihem je ale pochopitelně těžké odhadnout, jak to ve finále celé dopadne. Na finální verdikt si tak budeme muset počkat.

Ve skutečnosti může být vše jinak

Zároveň je nutné si uvědomit, že se jedná o pouhou spekulaci ze strany leakerů, kteří ve finále nemusí mít pravdu. Ostatně něco podobného se stalo i vloni před představením iPhonu 13. Řada expertů se shodovala na tom, že se Apple chystá vytáhnout s iPhonem 13 Pro v provedení Sunset Gold, které mělo zabrušovat do zlatavě-oranžových odstínů. A jaká pak byla realita? Tento model se nakonec ukázal v grafitově šedé a horsky modrém provedení.

koncept iPhone 13 Pro v provedení Sunset Gold
Koncept iPhonu 13 v provedení Sunset Gold
.