Zavřít reklamu

Nový týden bohužel nezačínáme v našem souhrnu příliš vesele. Koncem minulého týdne totiž zemřel spoluzakladatel společnosti Adobe, Charles Geschke. Firma o jeho úmrtí informovala prostřednictvím oficiální tiskové zprávy. Došlo také ke smrtelné nehodě autonomního elektromobilu Tesla, který v osudovou chvíli nikdo neřídil.

Zemřel spoluzakladatel Adobe

Společnost Adobe ve svém oficiálním prohlášení na konci minulého týdne oznámila, že ve věku jedenaosmdesáti let zemřel její spoluzakladatel Charles „Chuck“ Geschke. „Jedná se o obrovskou ztrátu pro celou Adobe komunitu i pro technologický průmysl, pro který byl Geschke průvodcem a hrdinou po celé desetiletí,“ uvedl současný výkonný ředitel společnosti Adobe, Shantanu Narayen, v e-mailu určeném zaměstnancům firmy. Narayen ve své zprávě dále poznamenal, že se Geschke spolu s Johnem Warnockem podíleli za revoluci způsobu, jakým lidé tvoří a komunikují. Charles Geschke absolvoval Carnegie Mellon University v Pittsburghu, kde získal doktorát.

adobe creative cloud aktualizace

Po absolvování vysoké školy nastoupil Geschke jako jeden ze zaměstnanců v Xerox Palo Alto Research Center, kde také poznal Johna Warnocka. Oba v roce 1982 opustili společnost Xerox a rozhodli se založit vlastní firmu – Adobe. Prvním produktem, který vzešel z její dílny, byl programovací jazyk Adobe PostScript. Geschke působil v Adobe coby provozní ředitel od prosince roku 1986 do července roku 1994, od dubna 1989 do dubna 2000, kdy odešel do důchodu, působil také coby prezident. Až ledna roku 2017 byl Geschke také předsedou představenstva společnosti Adobe. John Warnack v souvislosti s Geschkeho úmrtím uvedl, že si nedokáže představit, že by měl sympatičtějšího a schopnějšího obchodního partnera. Charles Geschke po sobě zanechal manželku Nancy, se kterou byl ženatý 56 let, a také tři děti a sedm vnoučat.

Smrtelná nehoda Tesly

Vypadá to, že i navzdory vší osvětě a snaze o vzdělání si řada lidí stále myslí, že samořiditelný vůz nejspíš není nutné řídit. V průběhu víkendu došlo totiž v americkém Texasu ke smrtelné nehodě autonomního elektromobilu Tesla, při které zahynuli dva lidé – v době nehody neseděl nikdo na sedadle řidiče. Vůz zcela nekontrolovaně narazil do stromu a krátce po srážce začal hořet. V době psaní tohoto článku zatím nebyla známá přesná příčina nehody, věc se stále ještě vyšetřuje. Záchranné složky, které dorazily na místo nehody jako první, musely hořící vůz hasit více než čtyři hodiny. Hasiči se pokoušeli kontaktovat společnost Tesla, aby zjistili, jak co nejrychleji vyřadit baterii elektromobilu z provozu, ale neúspěšně. Podle předběžných zjištění by za nehodou mohla stát příliš vysoká rychlost a nezvládnutí zatáčky. Jeden ze zemřelých seděl v době nehody na sedadle spolujezdce, druhý se nacházel na zadním sedadle.

Amazon ruší hru s tematikou Pána prstenů

Amazon Game Studios koncem minulého týdne oznámilo, že ruší svou připravovanou online RPG hru s tematikou Pána prstenů. Původní projekt byl odhalen v roce 2019 a mělo se jednat o bezplatnou online hru pro počítače a herní konzole. Děj hry se měl odehrávat v době před hlavními událostmi popsanými v knižní sérii a ve hře se měly vyskytovat “postavy a stvoření, která fanoušci Pána prstenů nikdy předtím neviděli”. Na vývoji hry se podílelo studio Athlon Games, spadající pod společnost Leyou. Tu ale v prosinci odkoupil Tencent Holdings, a Amazon uvedl, že už není v jeho moci zajistit podmínky pro pokračování vývoje daného titulu.

amazon
.