Zavřít reklamu

Pokud se do nějakého nového hypotetického produktu Applu vkládají velké naděje, pak jsou to hodinky „iWatch“, příslušenství k iPhonu, které mají sloužit jako prodloužená ruka telefonu spojená prostřednictvím Bluetooth. Podle dřívějších zpráv jsou hodinky skutečně ve fázi testování a mají využívat ohebný displej. Jako nejvhodnější kandidát se jevil Willow Glass od Corning, společnosti, která již dodává Gorilla Glass pro iOS zařízení. Bloomberg však minulý týden oznámil, že zmíněné ohebné sklo bude připravené k masové produkci až za tři roky.

Uvedl to prezident Corning Glass Technologies, James Clapin, během rozhovoru v Pekingu, kde společnost otevřela novou továrnu za 800 milionů dolarů. „Lidé nejsou zvyklí na sklo, které lze srolovat. Schopnost lidí ho vzít a použít ho k výrobě produktu je omezená,“ řekl Clappin v rozhovoru. Pokud by tedy Apple chtěl využít Willow Glass, museli bychom počkat minimálně další tři roky, než by se hodinky objevily na trhu.

Ve hře je ale ještě další hráč, korejská společnost LG. Ta již v srpnu 2012 oznámila, že bude schopná Applu dodat ohebné OLED displeje do konce tohoto roku. Do tohoto termínu by však podle Korean Times bylo LG schopné vyrobit necelý milion takových displejů, skutečné masová produkce by tak mohla proběhnout až v průběhu příštího roku. Podle původní zprávy se sice mělo jednat o ohebné displeje určené pro iPhone, to ovšem neznamená, že Apple nemůže změnit parametry případné objednávky a využít displeje k libovolné aplikaci.

Dnes přišel server Bloomberg s dalšími konkrétními informacemi týkající se hodinek Apple. Podle jejich zdrojů jsou chytré hodinky jedním z dalších velkých projektů šéfa designu, Jonyho Iva, který údajně již před několika lety objednal velké množství sportovních hodinek Nike pro svůj tým, aby si problematiku náležitě nastudovali. Na projektu má podle The Verge pracovat kolem stovky inženýrů.

Zajímavostí je, že „iWatch“ by měly obsahovat operační systém iOS namísto proprietárního systému podobnému tomu, který Apple používá u iPodu nano. Přitom software iPodu nano 6. generace byl právě předvojem hodinek Applu díky svému tvaru i přítomnosti aplikace Hodin. Existence Pebble a dalších hodinek od výrobců třetích stran jsou nicméně důkazem, že iOS je pro podobné zařízení z velké části připraveno, zejména po stránce možností protokolů Bluetooth.

Další zprávy od neuvedených zdrojů hovoří o dosažení ideálně výdrže 4–5 dní na jedno nabití, přičemž dosavadní prototypy vydrží údajně jen polovinu cílového času. A to nejzajímavější na závěr: Bloomberg tvrdí, že bychom se hodinek měli dočkat v druhé polovině tohoto roku. Je tedy možné, že se Applu podařilo popohnat LG nebo Corning k výrobě hodinek?

Google již oznámil, že projekt chytrých brýlí Glass budou v prodeji již letos. Načasování by tak nemohlo být lepší.

Zdroje: Bloomberg.com, PatentlyApple.com, TheVerge.com

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Budou také pokaždé s novým FW pomalejší a pomalejší tak jako můj iPad a iPhone? čas by pak mohl běžet pomaleji a já bych konečně mohl mít delší den.

  Uvidíme jak to dopadle. Pokud si spočítali, že jim to vynese víc jak iTV neb otak něco, tak do toho určitě pudou. Teď by mě zajmaly ty „fíčurky“, výdrž, materiál, no prostě všechno.
  Nechci aby se mi stalo, že je budu nabijet každej den.
  Každopádně jsem ochotnej do toho jít pokud bude cena „normální“

  Furt nechápu proč by nutně měly hodinky být zakulacené nebo ohnuté či ohebné… a asi bych nebyl cílovou skupinou. Navíc by apple mohl vymyslet nějakej iWatch mode pro iPhone abych nemusel mít zaplé BT ale zároveň aby hodinky se s iPhonem dokázali spojit.

  Mal by to byt imho samostatne predajny produkt. Samozrejme, spolupraca s iZariadeniami musi byt. Ak by to mal byt dalsi trhak, trendsetter, nemozu to byt len BT hodinky zobrazujuce zmeskane hovory a SMS. Nie nieco, co je bez iPhonu uplne nahovno.
  Mozu vydat aj doplnok k novemu iPhonu, ale nebude to To velke. Nova iHracka.
  Tiez si neviem predstavit, ze by ludia odlozili rolexy alebo ine predrazene hodinky aby si dali na ruku apple hodinky. Ti co nosia Nike mozno…skratka, cakam nieco ine ako hodinky. Kludne sa to moze davat na ruku, no hodiny tam byt nemusia.

celý text

Čtěte více.