Zavřít reklamu

Pokud se do nějakého nového hypotetického produktu Applu vkládají velké naděje, pak jsou to hodinky „iWatch“, příslušenství k iPhonu, které mají sloužit jako prodloužená ruka telefonu spojená prostřednictvím Bluetooth. Podle dřívějších zpráv jsou hodinky skutečně ve fázi testování a mají využívat ohebný displej. Jako nejvhodnější kandidát se jevil Willow Glass od Corning, společnosti, která již dodává Gorilla Glass pro iOS zařízení. Bloomberg však minulý týden oznámil, že zmíněné ohebné sklo bude připravené k masové produkci až za tři roky.

Uvedl to prezident Corning Glass Technologies, James Clapin, během rozhovoru v Pekingu, kde společnost otevřela novou továrnu za 800 milionů dolarů. „Lidé nejsou zvyklí na sklo, které lze srolovat. Schopnost lidí ho vzít a použít ho k výrobě produktu je omezená,“ řekl Clappin v rozhovoru. Pokud by tedy Apple chtěl využít Willow Glass, museli bychom počkat minimálně další tři roky, než by se hodinky objevily na trhu.

Ve hře je ale ještě další hráč, korejská společnost LG. Ta již v srpnu 2012 oznámila, že bude schopná Applu dodat ohebné OLED displeje do konce tohoto roku. Do tohoto termínu by však podle Korean Times bylo LG schopné vyrobit necelý milion takových displejů, skutečné masová produkce by tak mohla proběhnout až v průběhu příštího roku. Podle původní zprávy se sice mělo jednat o ohebné displeje určené pro iPhone, to ovšem neznamená, že Apple nemůže změnit parametry případné objednávky a využít displeje k libovolné aplikaci.

Dnes přišel server Bloomberg s dalšími konkrétními informacemi týkající se hodinek Apple. Podle jejich zdrojů jsou chytré hodinky jedním z dalších velkých projektů šéfa designu, Jonyho Iva, který údajně již před několika lety objednal velké množství sportovních hodinek Nike pro svůj tým, aby si problematiku náležitě nastudovali. Na projektu má podle The Verge pracovat kolem stovky inženýrů.

Zajímavostí je, že „iWatch“ by měly obsahovat operační systém iOS namísto proprietárního systému podobnému tomu, který Apple používá u iPodu nano. Přitom software iPodu nano 6. generace byl právě předvojem hodinek Applu díky svému tvaru i přítomnosti aplikace Hodin. Existence Pebble a dalších hodinek od výrobců třetích stran jsou nicméně důkazem, že iOS je pro podobné zařízení z velké části připraveno, zejména po stránce možností protokolů Bluetooth.

Další zprávy od neuvedených zdrojů hovoří o dosažení ideálně výdrže 4–5 dní na jedno nabití, přičemž dosavadní prototypy vydrží údajně jen polovinu cílového času. A to nejzajímavější na závěr: Bloomberg tvrdí, že bychom se hodinek měli dočkat v druhé polovině tohoto roku. Je tedy možné, že se Applu podařilo popohnat LG nebo Corning k výrobě hodinek?

Google již oznámil, že projekt chytrých brýlí Glass budou v prodeji již letos. Načasování by tak nemohlo být lepší.

Zdroje: Bloomberg.com, PatentlyApple.com, TheVerge.com
.