Zavřít reklamu

Dnešek se zapíše do historie Applu zlatým písmem. Po úterním oznámení finančních výsledku za uplynulé čtvrtletí totiž začala hodnota jeho akcií prudce stoupat, díky čemuž se začala hodota jablečné společnosti výrazně přibližovat magické hranici jeden bilion dolarů. A právě tu dnes v podvečer po dosažení 207,05 dolarů za jednu akcii Apple překonal. 

Jak už jsem psal v úvodním odstavci, za velkým úspěchem Applu stojí hlavně úterní oznámení jeho finančních výsledků, které opět překonalo veškerá očekávání. Applu se totiž dařilo prakticky ve všem krom prodeje Maců, které si vcelku výrazně pohoršily. Na druhou stranu se ale zvýšila průměrná cena iPhonů díky iPhonu X, který je navíc podle slov Tima Cooka stále nejoblíbenějším smartphonem v jablečném portfoliu. Nejsou to však jen hardwary, které Apple táhnout vzhůru. I služby totiž zažily obrovský vzestup, který navíc podle všech předpokladů hned tak neskončí. 

Kde je hranice?

Pokud si říkáte, že 207 dolarů je nejspíš pro Apple i pomyslné maximum, kam až můžou jeho akcie vystoupat, jste na omylu. Analytici totiž Applu předpovídají zářivou budoucnost i nadále. Někteří z nich se sice drží spíše při zemi a Applu zvěstují zhruba 225 dolarů za jednu akcii, jiní však vidí Apple ještě daleko výš a předpovídají mu i astronomických 275 dolarů za jednu akcii, díky čemuž by mohla jeho tržní hodnota vystoupat na neuvěřitelných 1,3 bilionu dolarů. 

Apple se tak dnes zapsal po bok čínské společnosti PetroChina, které se též tuto metu podařilo v minulosti překonat. Na výsluní se však dlouho neohřála a ze svého maxima z roku 2007 se propadla na nynějších 205 miliard dolarů. Snad se tedy Apple nedočká ničeho podobného. 

Malým paradoxem je, že mnozí z nás začali pomalu oslavovat překonání hranice jeden bilion dolarů o pár hodin dříve, jelikož aplikace Apple Stocks již hodnotu jeden bilion dolarů hrdě zobrazovala. Hodnota akcií však v tu chvíli hodnotě společnosti ještě neodpovídala a i ostatní služby pro sledování burzy zatím překonání bilionu nehlásily. Nicméně jsme se dnes konečně překonání tohoto milníku dočkali a to je hlavní. Tak ať se ti daří i v honbě za dalším bilionem, Apple! 

Zdroj: CNN

.