Zavřít reklamu

V průběhu včerejšího vyhlašování finančních výsledků poskytl Tim Cook veřejnosti vhled do prodejů jednotlivých modelů iPhonů. Vyzdvihl při tom především nejnovější iPhone X, který prohlásil za nejpopulárnější iPhone za celý kvartál. Cook vysvětlil, že příjem z prodeje iPhonů vzrostl meziročně o 20 %. Uvedl také, že došlo k významnému rozšíření základny aktivně užívaných jablečných smartphonů, a to díky „lidem, kteří přešli na iPhone, těm, kteří si smartphone zakoupili poprvé, a stávajícím zákazníkům“.

Navzdory odhadům a průzkumům, které dříve naznačovaly, že nejlépe prodávaným modelem za daný kvartál byl iPhone 8 Plus, potvrdil včera Cook, že největší oblibu si mezi zákazníky získal high-endový iPhone X. „iPhone zaznamenal opravdu velmi silné čtvrtletí,“ uvedl Cook při konferenci. „Příjem vzrostl meziročně o dvacet procent a základna aktivních zařízení se znásobila o dvouciferné číslo. (…) iPhone X se znovu stal nejpopulárnějším iPhonem za celý kvartál,“ dodal. V průběhu včerejší konference vystoupil také finanční ředitel společnosti Apple Luca Maestri, který uvedl, že spokojenost zákazníků napříč všemi modely iPhonu dosáhla 96 %.

„Nejnovější průzkum, který byl proveden společností 451 Research mezi spotřebiteli ve Spojených státech, ukázal, že zákaznická spokojenost napříč všemi modely činí 96 %. Pokud bychom zkombinovali pouze iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X, jednalo by se o 98 %. Mezi podnikovými zákazníky, kteří plánují nákup smartphonů v zářijovém čtvrtletí, je 81 % těch, kteří plánují nakoupit iPhone,“ uvedl Maestri.

Zdroj: 9to5Mac

.