iWant

5 zajímavých her šitých na míru iPadu

iWant

iPad není skvělý jen pro práci nebo sledování filmů, můžete na něm hrát také řádku skvělých her. A přiznejme si, že velikost iPhonu občas není na hraní úplně dostačující. Na App Store najdeme širokou škálu výborných mobilních her napříč všemi žánry. Proto jsme se rozhodli shrnout jedny z těch nejzajímavějších a nejzábavnějších herních titulů právě pro iPad.

Papers, Please

Papers, Please je netradiční hra simulující život inspektora, který pracuje na hraničním přechodu fiktivní země Arstotzka za dob komunismu. I když vám toto období nemusí nic říkat, hra vás přesto svým zajímavým pojetím velmi rychle vtáhne. U žadatelů musíte kontrolovat doklady, k čemuž používáte i řadu pomůcek, abyste náhodou do země nevpustili zločince, pašeráky nebo teroristy. Každý den je pro vás čím dál tím těžší a kromě pasu musíte kontrolovat více dokladů, jako například propustky nebo víza. Postupem času budete řešit i morální dilemata, kdy se například rozhodujete, jestli se necháte podplatit, pustíte obyvatele Arstotzky bez propustky nebo jestli dovolíte manželce přistěhovalce projít bez kompletních dokladů. Ač na první pohled nemusí být hra z grafického hlediska příliš lákavá, disponuje velmi zajímavým příběhem a netradiční hratelností. Jedinou nevýhodou je zde nepřítomnost češtiny, tudíž méně zdatným angličtinářům může občas hra připadat až příliš těžká a pokyny nejasné.

Fieldrunners 2

Na poli her žánru tower defense určitě najdeme mnoho zajímavých titulů, tak proč bych si měl vybrat zrovna Fieldrunners, říkáte si? Například proto, že hra vyniká krásnou grafikou, zajímavým herním prostředím a velmi zábavnou hratelností. V několika lokacích budete likvidovat hordy nepřátel a zabraňovat jim ve zničení světa pomocí nejrůznější palebné síly. Aby toho nebylo málo, všechny zbraně se dají postupně vylepšovat, pro větší ochranu můžete stavět barikády, a na každé mapě najdete různé výzvy. Jedním z velkých lákadel je nádherně zpracovaná grafická stránka hry a díky více jak dvacetihodinové kampani budete mít na dlouhé večery o zábavu postaráno.

The Tiny Bang Story

Kouzelná adventura s krásným příběhem, kde dobro vítězí nad zlem. Takto jednoduše lze popsat The Tiny Bang Story. Malinkou planetu zasáhl meteorit, a její budoucnost je ve vašich rukách. Většinu času strávíte hledáním speciálních předmětů rozmístěných různě po světě, abyste opravili nejrůznější stroje a mechanismy. V průběhu narazíte i na několik miniher, které vám též pomohou najít důležité předměty, abyste dokázali vyřešit hádanku na konci každé kapitoly. Poutavá příběh nenarušuje žádný psaný ani mluvený komentář, a díky své kreslené grafice vás vtáhne na velmi dlouhou dobu. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní, tím pádem je hra vhodná pro všechny věkové kategorie.

Monument Valley

Monumet Valley je příjemná relaxační hra. Zabere vám přinejmenším hodinu vašeho času, určitě se však bude jednat o velmi příjemně strávený čas. S princeznou Idou procházíte osamělé království a pomáháte jí na cestě otáčením a posouváním různých platforem, aby se vždy v dané oblasti dostala do cíle. Lokace a monumenty, kterými procházíte, jsou označovány jako posvátná geometrie a vetšinou jsou zpracovány ve formě optických iluzí. Pokud se tedy poohlížíte po unikátně zpracované a nenáročné hře, Monument Valley je právě pro vás.

Hitman GO

Mobilní spin-offy známých značek sklidili v posledních letech vcelku dobrý úspěch. Především přinesly klasickým značkám zajímavý a netradiční formát a obnovili tak jejich zašlou slávu. Série Hitman je známá především svým sandboxovým stylem hraní. Vaším úkolem je vždy nenápadně zlikvidovat určený cíl a je jen na vás, jakým způsobem se k němu dostanete, a jak provedete jeho eliminaci. Celkové máte při hraní určitou volnost a mise lze dokončit několika různými způsoby. Hitman GO ovšem tak kreativní není, zato vám nabídne skvěle zpracované hádanky, které jsou postupně čím dál tím těžší, ovšem ne na tolik, abyste nedokázali dokončit určitou úroveň. Svou estetikou může připomínat deskové hry, neztrácí však kouzlo klasických dílů.

Ovšem pokud Hitmana zrovna nemusíte, a spíš tíhnete k jiným hrdinům, ze stejné dílny pochází také Lara Croft GO a v neposlední řadě Deus Ex GO.