Zavřít reklamu

Učení němčiny hraním her je velmi efektivní metodou pro zapamatování si slovíček a upevňování znalostí gramatiky. Co může být jednodušší a zábavnější než hraní?

Zajímavé a barevné úkoly jsou vhodné pro výuku dětí i dospělých, jsou vhodné i pro všechny úrovně od A1 do C2.Vyzkoušejte také náš online test němčiny, abyste zjistili svou úroveň.

dictionary-g60873904b_1920

Pokud se chcete naučit německy, ale už vás nebaví pracovat, studovat, je to skvělý způsob, jak se rozveselit a pobavit a zároveň získat výhody!

Zjistěte, jak se rychle a snadno naučit německy online pomocí aplikace, nebo si zapamatujte slova a fráze s miliony dalších hráčů z celého světa.

Webová a mobilní aplikace je pro iOS a Android pro výuku němčiny. S aplikací německého jazyka objevíte tisíce nových slov a frází, budete si je moci efektivně a rychle zapamatovat a vždy si budete moci doplnit svou slovní zásobu, ať už jste se s němčinou teprve začali nebo jste rodilý mluvčí .

Existuje názor, že hry jsou aktivitou pro děti, ne pro dospělé. Vyčítá vám někdo, že celý den hrajete hry, s klidem sdělte, že se učíte cizí jazyky.

Ve hře zvolíte němčinu. Mimochodem, stává se, že český překlad hry má chybičky, takže máte další motivaci hrát v němčině, abyste lépe porozuměli a ponořili se do hry.

Máme 6 argumentů ve prospěch učení němčiny pomocí her:

Videohry rozšiřují slovní zásobu

Každá hra je zdrojem nových slov. Pokud vás zajímá děj, určitě se podívejte do slovníku a zjistíte význam neznámých vět, se kterými se ve hře setkáte. Postupně se vám slovní zásoba bude doplňovat o nová slova a výrazy.

Hry zlepšují poslech s porozuměním

Řeč postav v počítačových hrách je namluvená rodilými mluvčími, takže je během hry budete poslouchat stejně jako při poslechu podcastu nebo sledování filmu. Mnoho her je opatřeno titulky, aby bylo snazší porozumět řeči.

Hry usnadňují učení gramatiky

Ve hrách mluví postavy skutečnou němčinou, což znamená, že se s gramatikou setkáte v její přirozené podobě a není jako ve cvičeních z učebnice. Slovosled vět bude zapamatován sám o sobě.

Hry nás ponoří do jazykového prostředí

Každý ví, že vytvoření jazykového prostředí je efektivní technika pro výuku jakýchkoli cizích jazyků. Začněte hrát a sami si nevšimnete, jak strávíte několik hodin ve společnosti němčiny. Zájem o hry vás navíc bude motivovat ke čtení zpráv o nich, sledování videí o hrách. Tyto materiály vám také pomohou zlepšit vaše znalosti.

Hry zvyšují motivaci

Hry jsou tak „návykové“, že budete neustále motivováni učit se nová slovíčka, rozebírat věty postav, abyste se mohli posouvat dál. Všechny nás někdy unavuje provádět podobná cvičení, číst texty z učebnice apod. V tomto případě se vyplatí přejít na hry a dát si pauzu. Spojíte prospěch s potěšením a přestanete se mučit myšlenkou, že jste zase strávili celý večer u počítače. Nyní je vaše zábava také vzdělávacím materiálem.

Hry zlepšují paměť, pozornost, myšlení

Při učení cizího jazyka je důležité mít dobrou paměť, protože je potřeba si zapamatovat nová slovíčka, gramatické struktury atd. Zároveň je třeba dávat pozor, abyste nechybovali a uměli formulovat myšlenky. Téměř každá hra rozvíjí pozornost, paměť, myšlení, to znamená, že zlepšuje schopnosti, kterými se pro sebe učíte nový jazyk.

Jaké žánry her jsou nejlepší pro výuku němčiny?

Téměř v každé moderní hře si můžete vybrat němčinu a naučit se fráze z dialogů postav, slovíčka z menu atd.

Hry s hledáním předmětů

Dostanete nějaký úkol, k jeho splnění navštívíte různá místa, ve kterých musíte najít určité předměty.

Nejlepší volba pro začátečníky. K obrázkům budete muset přiřadit slova v angličtině, která si postupně zapamatujete.

Přiklady her: Nancy Drew, Sherlock Holmes.

RPG (Role-Playing Game) nebo počítačové hry na hraní rolí

Co to je: Hráč ovládá postavu s určitými vlastnostmi, plní různé úkoly a postupně zlepšuje své dovednosti.

V takových hrách je hodně textu, v některých případech je namluvený i rodilými mluvčími. Tento text si budete muset buď přečíst, nebo si ho poslechnout, čímž si procvičíte své dovednosti v porozumění. RPG má navíc dialogy, ve kterých musíte vybrat konkrétní odpověď. Protože další vývoj zápletky závisí na vaší odpovědi, přečtete si text a pochopíte význam nových slov.

Přiklady her: The Witcher, Fallout, The Elder Scrolls.

Interaktivní film

Interaktivní filmy se v zásadě skládají z dialogů mezi postavami ve hře a Quick Time Events, tedy scén, ve kterých musíte velmi rychle provést nějakou akci.

Interaktivní film je dobrou pomůckou pro studenty němčiny a lidi, kterým záleží na zajímavém příběhu, a ne na hře jako takové. Tyto hry mají spoustu dialogů, ze kterých se můžete naučit zajímavá slovíčka a fráze. Navíc si poslechnete správnou německou řeč.

Přiklady her: Until Dawn, Life is Strange, Fahrenheit, The Walking Dead, Game of Thrones.

Jak vidíte, hry pro výuku němčiny jsou jednoduchou a zajímavou technikou. Pokud si rádi zahrajete, určitě vyzkoušejte naše doporučení a zdokonalte své znalosti. Taky můžete vyzkoušet náš online test němčiny. Přejeme vám hodně úspěchů.

.