Zavřít reklamu

Firma Huawei patří mezi technologické dravce. Nabízí produkty všech kategorií. Proto překvapí, že finanční ředitelka společnosti spoléhá na Apple zařízení.

Meng Wanzhou zaujala titulky mnoha technologických serverů, když byla zatčena kanadskou policií ve Vancouveru. Zde se v prosinci snažila obejít americké sankce proti Iránu. Reakce Číny na sebe nenechala dlouho čekat a „na oplátku“ byli zadrženi rovněž dva Kanadští občané.

28802-45516-huawei-Meng-Wanzhou-l

Politiku však nechme stranou. Mnohem zajímavější bylo zjištění policistů, když prohledali vybavení Meng Wanzhou. Ačkoli jde o vrcholnou představitelku firmy Huawei, v jejích zavazadlech našli zařízení od firmy Apple.

Meng měla na jednání s sebou iPhone 7 Plus, MacBook Air a iPad Pro, což je na představitelku konkurenční firmy slušná výbava. Média si neodpustila vtípky, že Meng zřejmě patří do tábora zastánců tradičních počítačů, když si k iPadu Pro přibrala i MacBook Air.

Samozřejmě však policisté objevili i telefon značky Huawei. Šlo o poslední Huawei P20 Porsche Edition. Ve své třídě jde o špičkový telefon s příplatkovým designem.

porsche-design-huawei-mate-RS-840x503

Osud Meng už ale tak vtipný nebude. Huawei má velmi přísné vnitřní předpisy, zejména co se reprezentace značky týče. Nedávno tak byli suspendováni dva zaměstnanci firmy, kteří tweetovali na Nový rok ze svých iPhonů. Ačkoli je nepravděpodobné, že by dcera zakladatele čelila až takovému osudu, určitě se nějaké formě potrestání nevyhne.

Tvář Huawei také přistižena s iPhone

Českému čtenáři bude jistě známá podobná kauza, ve které figuroval hokejista Jaromír Jágr. Ten je totiž oficiálně tváří značky Huawei, ale na sociální síti Instagram byl přichycen, jak používá svůj soukromý iPhone. Z celé situace nakonec „vybruslil“ tvrzením, že iPhone používá pouze pro soukromé účely a při reprezentaci vždy využívá zařízení Huawei.

Mezitím pokračuje velká rivalita Huawei a Applu na jednom z ekonomicky nejdůležitějších trhů, tedy v Číně. Na vrch má aktuálně domácí výrobce a Apple čím dál více ztrácí. Číňané jsou, co se techniky týče, velmi vybíraví a hodně poměřují výkon a cenu, přičemž pak méně hledí na design.

Apple se snaží zaujmout nové zákazníky například pomocí speciálních slevových akcí, kdy Číňané koupí iPhone XR levněji, než ve zbytku světa. Cupertino rovněž pouze v Číně prodává iPhony XR, XS a XS Max v provedení s dvěma fyzickými SIM sloty. Tamní legislativa totiž neumožňuje fungování eSIM.

Zdroj: 9to5Mac AppleInsider

.