Zavřít reklamu

Cloudová služba iCloud je dnes již nedílnou součástí jablečných operačních systémů. S iCloudem se tak můžeme setkat na našich iPhonech, iPadech i Macích, kde nám pomáhají se synchronizací nejdůležitějších dat. Konkrétně si poradí s ukládáním všech našich fotografií, záloh zařízení, kalendářů, řady dokumentů a dalších dat z nejrůznějších appek. Jenže iCloud není pouze záležitostí zmiňovaných produktů. Přistupovat k němu a rovnou s ním i pracovat totiž můžeme i z prostředí internetového prohlížeče, a to samozřejmě nezávisle na tom, zdali zrovna pracujeme s iOS/Android či macOS/Windows. Stačí jen přejít na web www.icloud.com a přihlásit se.

V zásadě to však dává smysl. iCloud je totiž v jádru cloudovou službou jako každá jiná a je tedy na místě, aby k ní šlo přistupovat přímo z prostředí internetu. Stejně tak je tomu například u populárního Disku Google či OneDrive od Microsoftu. Pojďme se tedy společně podívat, jaké možnosti v případě iCloudu na webu máme a k čemu jablíčkářský cloud vlastně můžeme využít. Možností je totiž hned několik.

iCloud na webu

iCloud na webu nám umožňuje pracovat s nejrůznějšími aplikacemi a službami i v případě, kdy například nemáme po ruce naše Apple produkty. V tomto ohledu je bezesporu nejdůležitější součástí služba Najít. Jakmile totiž kupříkladu ztratíme iPhone, případně jej někde zapomeneme, stačí se nám přihlásit do iCloudu a následně už postupovat tradičním způsobem. V takovém případě máme možnost na zařízení přehrát zvuk, případně jej přepnout do režimu ztráty či kompletně smazat. To vše funguje i v okamžiku, kdy je daný produkt bez připojení k internetu. Jakmile se k němu totiž připojí, ihned se provede zadaná operace.

iCloud na webu

U Najít to ale ani zdaleka nekončí. Nadále zde můžeme přistupovat k nativním aplikacím jako Mail, Kontakty, Kalendář, Poznámky či Připomínky a mít tak všechny naše data kdykoliv pod kontrolou. Poměrně zásadní aplikací jsou pak Fotky. Produkty od Applu nám umožňují si naše fotky a videa zálohovat přímo do iCloudu a mít je tak synchronizované napříč všemi zařízeními. Samozřejmě v takovém případě k nim pak můžeme přistupovat i přes internet a kdykoliv tak nahlédnout do celé naší knihovny, jednotlivé položky si různě roztřídit a procházet si je například na základě alb.

V závěru ještě Apple nabízí stejnou možnost, jakou mají uživatelé OneDrive či Google Disku. Ti přímo z prostředí internetu mohou pracovat s internetovým kancelářským balíčkem, aniž by jednotlivé aplikace museli stahovat do svého zařízení. Stejně tak je tomu i v případě iCloudu. Zde naleznete balíček iWork, respektive programy jako Pages, Numbers a Keynote. Samozřejmě všechny vytvořené dokumenty se následně automaticky synchronizují a lze s nimi nadále pracovat na iPhonech, iPadech a Macích.

Využitelnost

Samozřejmě většina jablíčkářů tyto možnosti využívat pravidelně nebude. Každopádně je dobré mít tyto možnosti k dispozici a prakticky tak ke službám a aplikacím moct přistupovat prakticky kdykoliv a odkudkoliv. Jedinou podmínkou je pochopitelně internetové připojení.

.